Sağlıklı Yaşıyoruz Platformu 7. yılını İzmir’de kutlayacak

“Beslenme yanlışsa ilacın yararı yok, beslenme doğruysa ilaca gerek yok!” sloganıyla sosyal medya üzerinden sağlıklı beslenme konusunda bilgiler paylaşan “Sağlıklı Yaşıyoruz” platformu 7. kuruluş yıldönümünü İzmir’de düzenlenecek toplantıyla kutlayacak.Sağlıklı beslenme önerilerinin, deneyimlerin paylaşılacağı “Sağlıklı Yaşıyoruz” toplantısı 15 Aralık 2019 Pazar günü saat 09.30’da Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek.Toplantıda gurubun Danışma Kurulu üyeleri ve danışman uzmanlar katılımcıların sorularını yanıtlayacak.

Öğrendikçe paylaşmak, paylaştıkça çoğalmak

Sağlıklı Yaşıyoruz platformu, 2012 yılından bu yana facebook üzerinden sağlıklı yaşam konusunda önerilerde bulunuyor. Nurçin ve A. Okan Çağlar’ın kurucusu ve yöneticisi olduğu Sağlıklı Yaşıyoruz platformunun danışma kurulu fizyolog, çocuk ve ergen psikiyatristi, aile hekimi, göz hastalıkları uzmanı, çocuk sağlığı ve hastalıkları, plastik ve rekonstrüktif cerrah, kardiyolog, fitoterapist ve GAPS™️ uzmanlarından oluşuyor.

Sağlıklı Yaşıyoruz sayfasında, doğal ve sağlıklı beslenme konusunda bilgiler, evde pratik olarak hazırlanacak sağlıklı yemek önerileri, zeytin ve zeytinyağına ilişkin bilgiler, aylara göre yenmesi gereken sebze, meyve, balıklara ilişkin bilgiler, Dünyadaki tıbbi gelişmeler konusunda çeviriler, haberler, evde doğal yoğurt, sirke ve turşu yapımına ilişkin reçeteler, otoümmin hastalıklar, gluten alerjisi, insülin direnci gibi konulara ilişkin detaylı bilgiler, gıda takviyelerine ilişkin bilgiler, hastalıklardan kurtulma öyküleri yer alıyor.

2012 yılında açılan siteyi Facebook’ta 380 bini aşkın kişi, Instagram’da ise 735 bin kişi izliyor.

Bir cevap yazın