Yücel: Ders kitaplarından nefret dili ayıklansın

BAU Global Başkanı Enver Yücel, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres’in de katıldığı BM toplantısında yaptığı konuşmada “Ders kitaplarında, farklı inanç ve dinlere yönelik nefret dili ayıklanmalıdır” dedi.

New York’ta gerçekleştirilen BM Medeniyetler İttifakı Dostlar Grubu Bakanlar Toplantısı, BM Genel Sekreteri Antonio Guterres, BM Medeniyetler İttifakı Yüksek Temsilcisi Miguel Moratinos, BMW Group İletişim Stratejisi Başkan Yardımcısı Bill McAndrews ve ülkelerin Dışişleri Bakanlarının da katılımlarıyla gerçekleşti.

Toplantıda Türk eğitimci, BAU Global Başkanı Enver Yücel “Medeniyetler İttifakında Eğitimin Önemi” başlıklı bir konuşma yaptı.Yücel, “Dünya üzerinde karşı karşıya kaldığımız sorunların temelinde, insanların birlikte, barış içinde yaşayamaması, farklı inanç ve kültürlerin başka amaç ve çıkarlar için kullanılması yatmaktadır” dedi.

Irk, din, mezhep farklılıklarına dayanan çeşitliliğin günümüzde bir zenginlik değil, bir ötekileştirme nedeni olarak görülmesine dikkat çeken Yücel bugünkü sorunları aşmak için öğrenmeyi, yaşam becerilerini ve sosyal uyumu destekleyen güçlü eğitim sistemlerine yatırım yapmanın önemine değindi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın