EBSO İzmirli sanayiciye Afrika kapılarını açıyor

Uluslararası işbirliği olanaklarının arttırılması ve ülkemizin pazar ağının genişletilmesi konusunda çaba harcayan Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) yönetimi, İzmirli sanayiciye Afrika kapılarını aralayacak. 64 farklı sektördeki meslek komitesi üyelerine yönelik “Afrika Pazarının Türkiye Açısından Önemi” başlıklı bir toplantı düzenlenecek. Ege Bölgesi Sanayi Odası’ndaki etkinlik 24 Eylül 2019 Salı günü saat 15.30’da başlayacak.

EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, toplantıda “Ekonomiye küresel ve ulusal bakış” konulu sunum yapacak. Ardından Gabon Ankara Büyükelçisi Jean Bernard Avouma, Zambiya Ankara Büyükelçisi Joseph Chilengi ve Güney Afrika Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Pule Isaac Malefane ülkelerine ilişkin tanıtım ve yatırım olanaklarına yönelik sunumlar yapacak, İzmirli sanayiciye iş fırsatları hakkında ayrıntılı bilgiler verecek.

Güney Afrika Cumhuriyeti İzmir Fahri Başkonsolosu, DEİK Türkiye-Afrika İş Konseyleri Koordinatör Başkanı Tamer Taşkın ise , yükselen Afrika’nın sunduğu fırsatları ve Afrika ile iş yapma kültürüne ilişkin anahtar bilgileri ile uzun yıllara dayanan deneyimlerini paylaşacak.

Bir cevap yazın