Ana Sayfa Güncel Haberler Dört ilçede çalışmalar ve su kesintisi erken bitirildi

Dört ilçede çalışmalar ve su kesintisi erken bitirildi

Karayolları’nca yapımı sürdürülen Menemen – Aliağa – Çandarlı otoyol inşaatı güzergahındaki su iletim hattının yeri değiştirildi. 20 Ağustos 2019 Salı günü başlayan çalışmalar kapsamında Menemen Koyundere Kavşağı ile Yahşelli’de döşenen 220 santimetrelik yeni borular ana iletim hattına bağlandı.

Çelik boruların ana boruya bağlantısı çalışmalarının 25 Ağustos 2019 gününe kadar sürmesi planlanıyordu. Çalışmalar süresince su kesintisinden etkilenen bölgelere en kısa sürede su vermek için seferber olan İZSU Genel Müdürlüğü ekipleri, 37 kaynakçı, 50 işçi, 10 paletli kırıcı ve kazıcı iş makinesi, dört 100 tonluk vinçle gece gündüz çalıştı.

Eski borularla yeni boruları birleştiren ekipler, kaynak çalışmalarını da kısa sürede tamamladı. Çelik boruların alttan desteklenmesi için zemine beton dolgu yapıldı ve ardından kazı alanı kapatıldı. Beş günde tamamlanması planlanan çalışmaları yaklaşık iki gün önce bitiren İZSU Genel Müdürlüğü ekipleri, 23 Ağustos Cuma günü saat 17.00’den sonra kademeli olarak su vermeye başladı.
RELATED ARTICLES
- Advertisment -
 

Most Popular

Recent Comments