Ana Sayfa Güncel Haberler Çeşme’de sahipsiz hayvanlar yararına Safina konseri

Çeşme’de sahipsiz hayvanlar yararına Safina konseri

Dünyaca ünlü İtalyan pop tenor Alessandro Safina ve Arp sanatçısı Victor Espinola, sokakta ve barınakta yaşayan sahipsiz hayvanlar yararına Çeşme’de bir konser verdi. Çeşme Belediyesi’nin katkılarıyla Çeşme Alaçatı Doğa ve Hayvanseverler Derneği (ÇESAL) tarafından düzenlenen konserde Alessandro Safina ve arkadaşları, İzmir Filarmoni Orkestrası eşliğinde sahne aldı.Çeşme Açıkhava Tiyatrosu’nda gerçekleşen konser gelirinin tamamı Çeşme’deki sahipsiz hayvanlara bırakıldı.

İzmir Filarmoni Orkestrasından 45 kişilik bir grubun da sanatçılara eşlik ettiği konserde konuşan sanatçı Safina, sokak hayvanları yararına düzenlenen gecede sahne almaktan onur duyduğunu belirterek katkı sağlayanlara teşekkür etti.

Hayvan barınağı yenileniyor

Konserin ardınan sanatçıya teşekkür eden Çeşme Belediye Başkanı M. Ekrem Oran “Çeşme halkı adına, bugün, bu konserin parçası olan herkese çok teşekkür ediyoruz. Ümit ediyoruz ki bu duyarlılık, bu bilinç Çeşme’de artarak büyüyecek. Çeşme’de artık hayvan dostu bir belediye başkanı var. Patili dostlarımız için ÇESAL ile el ele çalışmaya devam edeceğiz. Hayvan barınağımızı geçen hafta yenilemeye başladık, yakında siz Çeşmelilerin hizmetine sunacağımızın müjdesini vermek istiyorum. Bunun yanı sıra Ilıca’da Çeşme Sahipsiz Hayvanlar Geçici Bakım ve Tedavi Merkezi’mizi faaliyete geçiriyoruz. Kısırlaştırmalarımız çok hızlı gidecek. Biz kartopu gibi hep beraber büyüyeceğiz” diye konuştu.
RELATED ARTICLES
- Advertisment -
 

Most Popular

Recent Comments