Foça’nın bir plajı daha mavi bayraklı

Foça’nın Mavi Bayraklı plaj ve koylarına bir yenisini daha eklendi. Kriterlere uygun görülen Yeni Foça Halk Plajı’nda Mavi Bayrak törenle göndere çekildi. Foça ilçesi sınırları içerisindeki Mavi Bayraklı plajlar Yeni Foça Halk Plajı, Gencelli Halk Plajı, Yeni Foça Öğretmen Evi, Mambo Beach Club, Pollen Tatil Köyü, Acar Kamp, 4. Mersinaki, Fokai Otel, Voodoo, Şamata Beach Club, İsmet Paşa Halk Plajı, Küçük Hanedan Otel Plajı ve Karakum Halk Plajı, Mackerel Club olarak sıralandı.

Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz, “12 mavi bayraklı plaj ve koylara sahip cennet Foça’mıza bir mavi bayrak daha ekledik. Tüm kriterleri sağlayıp tertemiz yaptığımız Yeni Foça Halk Plajımız Türkiye Çevre Eğitim Vakfı (TÜRÇEV) yetkililerince Mavi Bayrak almaya layık görüldü. Vatandaşlarımız ve yabancı konuklarımız plajlarımızı gönül rahatlığıyla kullanabilir” dedi.

Mavi Bayrak, gerekli standartları taşıyan nitelikli plaj, marina ve yatlara verilen uluslararası bir çevre ödülü. Temiz, bakımlı, donanımlı, güvenli ve dolayısıyla uygar bir çevrenin sembolü. Plajlar için özünde temiz deniz suyu sonrasında da çevre eğitimi ve bilgilendirmeye önem veren, gerekli donanıma sahip iyi bir çevre yönetimini temsil ediyor.

Bir cevap yazın