Urla’da tiyatro festivali başlıyor

Urla Belediyesi’nde desteklenen Urla Toprak Sahne Tiyatro Festivali bu yıl 16 – 20 Temmuz 2019 tarihleri arasında sekizinci kez düzenlenecek. Festival süresince Urla’nın 5 farklı köy meydanında 24 oyun sahnelenecek.

Dört gün sürecek festival kapsamında biri İran’dan olmak üzere İzmir’in ve Türkiye’nin çeşitli kentlerinden 20 tiyatro grubunun oyunlarını sergileyecek. Urla Toprak Sahne Tiyatro Festivali’nde yetişkin oyunlarının yanı sıra çocuk oyunları, söyleşiler ve pandomim gösterisi de yer alacak.

Festival, 16 Temmuz 2019 Salı günü saat 19.00’da Urla Jandarma Kavşağı’ndan hareket edecek kortej yürüyüşü Cumhuriyet Meydanı’nda sona erecek. Korteje vatandaşlar ve oyuncuların yanı sıra gösteri grupları da katılacak.

Festival sırasında gün içinde atölye eğitimi alacak olan tiyatrocular, festival boyunca her gün 17.30’da çocuk oyunu, 21.00’da ise yetişkin oyunu sahneleyecek. Ayrıca, tiyatro dünyasından deneyimli kişilerin katılımıyla sanat üzerine söyleşiler yapılacak.

Urla Belediye Başkanı Burak Oğuz, tiyatroyu ulaşılabilir kılmak için festivalin son derece önemli olduğunu söyledi. Oğuz, tüm vatandaşları Urla’nın yanı sıra Bademler, Balıklıova, Uzunkuyu, Yağcılar ve Özbek köy meydanlarında sahnelenecek 24 oyunu izlemeye çağırdı.

Urla Toprak Sahne Tiyatro Festivali’ne katılacak ve oyunlar sahneleyecek gruplar şunlar:

İran Xoy Grubu, Ekip Atölye (Aydın), Gaziemir Belediyesi Tiyatrosu, Tiyatro Pembe Kurbağa, Ödemiş Umut Tiyatrosu, Sahneleblebi Tiyatro Grubu, Tarla Zanaat Tiyatrosu, Bir Varmış Bir Yokmuş Grubu, Moda Tiyatro Gönüllüleri, Bademler Köy Tiyatrosu, Tiyatro Pasaport, Samsun Sanat Tiyatrosu, Tiyatro Bordo, Tiyatro Mundus, Tiyatro Mürettebat, Fazla Mesai Tiyatro Grubu, Tiyatro Dördüncü Duvar, Maltepe Belediye Tiyatrosu, Balıkesir Sanat Merkezi Tiyatro Grubu, Toprak Sahne Tiyatrosu.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın