Emirates İstanbul ve İzmir’de kabin görevlisi alacak

Birleşik Arap Emirlikleri / Dubai merkezli Emirates Havayolları, kabin ekibi ihtiyacını karşılamak adına dünya genelinde zaman zaman işe alım etkinlikleri düzenliyor. Emirates, kabin görevlisi alımı için 29 Temmuz 2019 günü İstanbul’da, ikincisi ise 2 Ağustos 2019 günü İzmir’de işe alım etkinliği düzenlenecek.

Kabin ekibi adaylarının işe alım etkinliğine çağrılmak için Emirates Havayolları’nın web sitesi üzerinden çevrimiçi başvurmaları istendi. Alım etkinliğinin yer bilgisi şirket tarafından web sitesi aracılığıyla paylaşılacak. İş başvurusu kabul edilenler yedi aşamalı eğitimden geçtikten sonra Emirates filosunda yerini alacak.

İşe alım süreci de özgeçmiş inceleme ve değerlendirme, grup değerlendirmesi, erişim değerlendirmesi, çevrimiçi İngilizce değerlendirmesi ve davranış anketi, web tabanlı final görüşmesi olmak üzere beş aşamalı olacak. Başvuracak adaylarda şu koşullar aranacak:

– Katılma anında en az 21 yaşında olmak,
– Ayak uçlarında dururken 212 santimetrelik kol erişimine sahip olmak,
– En az 160 santimetre boyunda olmak,
– En az lise mezunu olmak,
– Akıcı İngilizce konuşmak, yazmak,
– Kabin görevlisi üniforması içindeyken görünür dövmeleri olmamak,
– Sağlıklı bir beden kitle indeksine sahip olmak.

Başvurusu kabul edilenler yedi aşamalı eğitim sürecinden geçecek.

Birinci aşama: Sekiz gün sürecek alıştırma haftasında adayın Dubai’deki ve eğitimi boyunca yeni ortama geçiş sırasında yardımcı olacak ve destek olacak bilgiler sağlanacak
İkinci aşama: 13 gün sürecek eğitim boyunca güvenlik ve acil durum prosedürü eğitimi, uçak ve yolcuların her zaman güvende olmalarını sağlamak için bilgi ve becerileri sağlayacak eğitimler verilecek. Eğitim, Uçak ekipmanı, yangınla mücadele, uçuş sırasında acil durumları ve tahliyeyi kapsayacak.
Üçüncü aşama: Beş gün sürecek eğitim boyunca adaylar grup medikal eğitimi, uçaktaki herhangi bir tıbbi olayı güvenle yönetebilme eğitimleri verilecek. Kanama, yanıklar, acil doğum ve çeşitli tıbbi durumlar gibi konularla ilgili eğitim verilecek.
Dördüncü aşama: İki gün sürecek eğitimlerde güvenlik eğitimi, asılsız davranış, kaçırma ve sabotaj gibi yasa dışı müdahaleleri önlemek ve yönetmek ve ayrıca kişisel güvenlik kaygılarını ele almak için kılavuzlar, beceriler ve teknikler sağlayacak bilgiler verilecek. 
Beşinci aşama: Bir gün süresince imaj eğitimi. Adaylara, üniforma standartları, cilt bakımı, makyaj, saç bakımı, tırnak bakımı ve sağlıklı bir yaşam tarzını kapsayacak eğitimler verilecek. 
Altıncı aşama: Bir gün süresince adayın uçmaya hazır olup olmadığı test edilecek.
Yedinci aşama: 14 gün süresince aday hizmet eğitimi alacak. 14 gün hizmet eğitimi, dört aya kadar bilgi ve becerileri kazandırmak adına iş öğrenme ve geliştirme eğitimi verilecek ve üç gün hizmet değerlendirilecek.

Emirates Havayolları’na kabul edilenlere Dubai’de su, elektrik hizmetleri de dahil olmak üzere mobilyalı konaklama ücretsiz sağlanacak. Uçuş ekipleri, Dubai’nin çeşitli yerlerinde bulunan 50’den fazla binada yer alacak, iki / üç meslektaş iki ya da üç yatak odalı bir daireyi paylaşacak.

Kabul edilen kabin görevlilerinin ortalama aylığı 2 bin 660 dolar olacak. İşe kabul edilenlere Dubai’de su, elektrik hizmetleri de dahil mobilyalı ücretsiz konaklama imkanı da sağlanacak. İşe kabul edilenler çalıştığı uçak modelinin büyümesi ve kabin sınıfında değişmesi halinde alacağı maaş da artacak. Çalıştığı uçak tipi büyümesi ve kabin sınıfının değişmesi halinde kabin görevlisinin alacağı maaş da katlanacak.

Emirates Havayolları’na kabul edilenlerin yılda 30 gün ücretsiz izin hakkı olacak. Kabin görevlisine bir yıllık ücretsiz yıllık izin bileti verilecek. Görev uçuşlarında otel konaklama ve havaalanına gidiş ve dönüş şirket tarafından sağlanacak.

Bir cevap yazın