İzmirliler semtlerinin yazarlarıyla buluşacak

Heyamola Yayınları’nın “Türkiye’nin Kentleri” projesi kapsamında ilki 2011 yılında yayımlanan İzmirim Kitapları’nın ikinci serisi kitapevlerinin raflarında yerini aldı. İlk sette “45 yazar 45 semt” hedefiyle yola çıkan yayınevi, 2019 yılında 30 yeni yazar ve eserle dizideki kitap sayısı 75’e yükseltti.

İzmir için bir ilk olan çalışmanın İzmir’in köklü kent halk kültürüne bir armağan olduğunu söyleyen Heyamola Yayınları Yayın Yönetmeni Ömer Asan, İzmirim kitap dizisinin 75 kitapta kalmayacağını, henüz yazılmayan yüzlerce semt ve mahalle olduğunu belirterek İzmirli yazarların tarih yazmaya devam edeceğini kaydetti.

Konak yazarları buluşması

İzmirim Kitapları’nın ikinci serisinde Konak Semtini anlatan yazarlar için de 20 Haziran 2019 Perşembe günü Konak Belediyesi Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde bir imza-söyleşi etkinliği düzenlenecek.

Saat 17.00 -20.00 saatleri arasında düzenlenecek söyleşinin moderatörlüğünü Ali Rıza Avcan gerçekleştirecek. Etkinlikte Orhan Berent, Tayfur Göçmenoğlu, M. Salim Çetin, Hasan Turgul, Cevher Necip Onat, Yıldız İlhan, Tufan Erbarıştıran, Uğur Belger, Pınar Fedakâr/ İbrahim Eren Akçiçek, Neslihan Perşembe, Yurdagül Bezirgan Arar ve Alahattin Gürırmak Konak ilçesindeki 12 semti anlatan kitaplarını imzalayacak.

Yakın Kitabevi’nde imza günleri

Heyamola Yayınlari’nin yazarları okurlarıyla buluşturan imza günleri Yakın Kitabevi’nde başladı. 13 Haziran 2019 tarihinde Semra Yeşil (Kadaifçioğlu) ve Handan Gökçek’le başlayan imza günleri, ay sonuna kadar sürecek. Yazarlar cumartesi-pazar günü hariç her gün Kıbrıs Şehitleri Caddesi’ndeki Yakın Kitabevi’nde saat 16.00-19.00 arasında okurlarıyla buluşacak.

17 Haziran 2019 Pazartesi günü “Nostalji Güzelyalı Yazıları” kitabıyla Cevher Necip Onat, “Göztepe’den Köprü’ye Bir Hayat” kitabıyla Hasan Turgut,

18 Haziran 2019 Salı günü “Karşıyaka Hatırası” kitabıyla Hülya Deniz Ünsal, “Bir Bornova Tarlabaşı Romanı” kitabıyla Güney Solak,

20 Haziran 2019 Perşembe günü “Güneşin Gizemli Kızı Mordoğan” kitabıyla Cevdet Yüceer,

21 Haziran 2019 Cuma günü “Bayramyeri Çocukluğum” kitabıyla Neslihan Perşembe, “95’in Kahvesi’nden Karataş’a İngiliz Bahçesi Yokuşu” kitabıyla Yurdagül Bezirgan Arar,

24 Haziran 2019 Pazartesi günü “Bostanlı Anıları” kitabıyla Pelin Böke, “Aşkım Bergama’m” kitabıyla Recai Şeyhoğlu,

25 Haziran 2019 Salı günü “İzmir’in Unutulmuş Semti Keçeciler” kitabıyla Alahattin Gürırmak, “Adil Demir Sitesi Bornova” kitabıyla İlhan Soytürk okurlarıyla buluşacak.

Bir cevap yazın