Ana Sayfa Güncel Haberler Kültürpark için "arama konferansı" düzenlenecek

Kültürpark için “arama konferansı” düzenlenecek

İzmir Büyükşehir Belediyesi, yarışmaya çıkılması ve yarışmanın sonuçlanmasıyla birlikte 1991 yılından buyana tartışılan Kültürpark Projesi’ne ilişkin “arama konferansı” düzenleyecek. Kültürpark’taki İzmir Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilecek etkinlik, 17 Haziran 2019 Pazartesi günü saat 14.30’da başlayacak.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in de katılacağı toplantıyı Kültürpark Platformu ve İzmir Büyükşehir Belediyesi birlikte düzenleyecek.. Arama konferanslarının ilk ayağında İzmirliler, sivil toplum ve belediye yetkilileri Kültürpark hakkında görüşle rini paylaşacak ve bu değerli alanın geleceğine birlikte yön verecek.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Soyer, İzmirliler’le birlikte İzmir için çalıştıklarını belirterek bu kapsamda bir dizi arama konferansı düzenleyeceklerini söyledi. Tunç Soyer, bunlardan ilkinin kent belleğinin en önemli parçalarından biri olan Kültürpark hakkında gerçekleştirileceğini dile getirdi.

Arama konferansları sonucunda İzmir’in gideceği yol konusunda kararlar alacaklarını anlatan Soyer, “İzmir halkının bu sürece katılması ve iradesini ortaya koyabilmesi için gerekli tüm araçları devreye sokuyoruz” dedi. İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen arama konferanslarının Kültürpark’tan sonra da tarım, turizm, doğa ve iklim değişikliği gibi farklı konuları gündeme alarak süreceği belirtildi.
RELATED ARTICLES
- Advertisment -
 

Most Popular

Recent Comments