İzmirli sanayici Ankara’ya daha fazla uçuş istiyor

İzmir-Ankara arasındaki uçuşlarının sayıca yetersiz olması, belirli bir saatten sonra uçuş olmaması, Ankara’ya iş görüşmesi için giden sanayiciyi zor durumda bırakıyor. Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar iki kent arasındaki uçuş sayısındaki yetersizliğin sürdüğüne dikkat çekerek “Ankara bizlerin tatil için gittiği bir şehir değildir. Yani keyfi ihtiyaçlarımız için değil, iş görüşmelerimiz, resmi temaslarımız için Ankara’ya gidiyoruz. Hal böyleyken herhangi bir toplantımız; örneğin 19.00’da bitiyorsa, İzmir’e dönemiyoruz. Bunu anlamak çok zor” diye konuştu.

En az bir gün bekliyoruz

Uçuş sayısındaki yetersizlik nedeniyle Ankara’ya giden iş adamlarının dönüş için en az bir gün beklemek zorunda kaldığına dikkat çeken Yorgancılar, Türk Hava Yolları’nın İzmir-Ankara uçuşlarını yapması ile ilgili geçmişte girişimlerin olduğunu ancak bir sonuca ulaşılamadığını anımsattı. Ender Yorgancılar, “Bugün geldiğimiz noktada; İzmir iş dünyası olarak, İzmir’den Ankara’ya uygun saatlerde uçamıyoruz. Uçtuğumuzda da geri dönemiyoruz” dedi.

İzmir’den Ankara’ya uçuşu olan iki havayolu şirketinin saatlerinin kısıtlı olduğunu belirten Başkan Yorgancılar “Bir süredir söz konusu kısıtlı saatlerde dahi azaltmaya gitmelerinin mağduriyetini yaşamaktayız. Belirlenen söz konusu saatler; en değerli kaynağımız olan zaman kaybına neden olurken, bir gün önce veya bir sonra otelde kalma ihtiyacı doğurduğundan gereksiz de bir maliyete de sebep olmaktadır” görüşünü dile getirdi.

“Bir hava yolu şirketimizin herhangi bir günde 16.25’ten sonra uçuşu yokken, bir diğer şirketimizin aynı günde 18.00’den sonra uçuşu bulunmamaktadır” diyen Yorgancılar havayolu şirketlerinden, İzmir iş dünyasının yaşadığı mağduriyeti gidermesi için uçuş saatlerine ilişkin uygulamayı yeniden değerlendirmesini istedi.
13 kez okundu.

Bir cevap yazın