Hayko Cepkin’e fahri hemşehrilik unvanı

Selçuk Belediye Meclisi, rock müziği sanatçısı Hayko Cepkin’e fahri hemşerilik unvanı verilmesini kararlaştırdı. Sanatçıya “yaptığı yenilikçi ve özgün müzik çalışmalarıyla ülkemizin saygınlığını üst seviyelere çıkarması, Türk Hava Kurumu’nun (THK) Paraşüt Okulu etkinliklerine gönüllü olarak katılması, özellikle gençlere örnek olan çevreci, hayvan dostu ve aktivist kimliği, Selçuk Efes’in tanıtılmasına sunduğu katkı” nedeniyle fahri hemşerilik verilmesi oy birliğiyle kararlaştırıldı.

Hayko Cepkin’e fahri hemşehrilik beratı, Selçuk Belediyesinin Saint Jean Bazilikası’nda düzenlediği Nazım Hikmet’i anma etkinliğinde verildi. Sanatçıya beratını veren Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, “Bizim için çok kıymetli olan Selçuk’un tanıtımında çok büyük katkıları olan ve her daim varlığıyla, sözcükleriyle ve düşünceleriyle Selçuk Efes’te hemşeri gibi davranan Sayın Hayko Cepkin’e hemşerilik beratını tüm Selçuk halkı adına veriyorum” dedi.

Sengel, sanatçı Hayko Cepkin’in sadece Selçuk’un değil, Türkiye’nin uluslararası anlamda önemli bir değer olduğuna dikkat çekti.Filiz Ceritoğlu Sengel, “Bence bu berat gecikmiş bir şeydi. Hayko Cepkin Selçuk aşığı olan, Selçuk’a her zaman büyük katkıları olan birisidir. Biz bunu bir beratla taçlandırmak istedik” diye konuştu. Sanatçı Hayko Cepkin de duygularını şu szcüklerle dile getirdi:

“Burada bu güzel gecede bir ilki yaşıyorum. On senedir Selçuk’ta yaşıyorum. Mümkün olduğunca popüler kültürün içerisinde ulaşabildiğim her insana gerek televizyon programlarıyla, gerekse yaptığım aktivitelerle Selçuk ile ilgili bir şeyler anlatmaya çalıştım. Şimdi Selçuk’ta hemşehri ilan edildiğim için daha da mutluyum. Bundan sonra Selçuk için daha güzel şeyler yapmaya çalışacağım.”

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın