Menderes’te Mandalina Çiçeği Festivali

Menderes Belediyesi 22-25 Mayıs 2019 tarihleri arasında Uluslararası Mandalina Çiçeği Festivali düzenleyecek.
Menderes Belediyesi ev sahipliğinde, Ege Folklor Dernekleri Federasyonu, Sunu Event Organizasyon ve Maxima Otel’in katkılarıyla ilki gerçekleştirilecek festivalde dünya halk danslarından örnekler de sunulacak. Menderes Belediyesi’nin Türkiye’yi temsil edeceği Halk Dansları etkinliğinde Ukrayna, Çek Cumhuriyeti, Macaristan, Günay Kore ve Bulgaristan’dan 11 grup gösterileriyle yer alacak. Ekipler dört gün boyunca ülkelerine ait halk danslarını İzmirliler ile buluşturacak.

22 Mayıs tarihinde Maxima Paradise Resort Otel’de gerçekleşecek açılışın ardından, 23 Mayıs 2019 tarihinde ekipler kültür turuna katılacak, sonrasında Gümüldür Meydanı’nda sahne alacak.

24 Mayıs tarihinde heyetler Menderes Belediye Başkanı Mustafa Kayalar ile bir araya gelecek. Ardından Özdere Meydanı’nda tüm ülkeler kendi yöresel oyunlarını sergileyecek. Festival 25 Mayıs Cumartesi günü Menderes Belediyesi Amfi Tiyatro’da gerçekleşecek gala ile sona erecek.

İlçede 300 kişilik halk dansları topluluğunu ağırlayacaklarını belirten Menderes Belediye Başkanı Mustafa Kayalar, festivalle Menderes ve Gümüldür’ün ünlü Satsuma mandalinasını tanıtmaya amaçladıklarını ve festivali geleneksel hale getirmeyi hedeflediklerini söyledi.

Bir cevap yazın