Çiğli’de derslere katkı kursu için sınav

Çiğli Belediyesi Eğitim Merkezi (ÇİBEM) tarafından, 2019 – 2020 eğitim öğretim döneminde açılacak “derslere katkı kursları” için kontenjan belirleme sınavına başvurular başladı. Halen ilkokul 4. sınıf, ortaokul 5, 6, 7, 8. sınıf ve lise 9, 10 ile 11. sınıfta eğitim gören öğrenciler 17 Haziran 2019 tarihine kadar sınav başvurularını yapabilecekler.

Eğitim ve ders materyalleri ücretsiz

Eğitimin ve ders materyallerinin ücretsiz olduğu kurslara halen bin 200 öğrencinin devam ediyor.ÇİBEM’de öğrenciler, matematik, fizik, kimya, biyoloji, Türkçe, tarih, coğrafya, felsefe, İngilizce, fen bilimleri ve sosyal bilgiler alanında katkı dersleri alıyor.

Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, belediye hizmet politikalarından birinin eğitim alanında yapılacak hizmetler olduğuna dikkat çekti. Çiğlili öğrencilerin eğitimlerine katkı sunmak amacıyla açılan ÇİBEM’e yoğun talep yaşandığına dikkat çeken Başkan Gümrükçü, çocuk ve gençlere yönelik eğitim hizmetlerine öncelik vereceklerini söyledi.

Başkan Gümrükçü “Eğitimci bir ailenin çocuğu olarak eğitime çok önem veriyorum. Çiğli Belediyesi Eğitim Merkezi’nde öğrencilerin derslerine katkı sunmak amacıyla dersler veriliyor. Önümüzdeki yıl da bu hizmet devam edecek. ÇİBEM eğitimlerinden yararlanmak isteyen öğrencilerimiz 17 Haziran’a kadar belediyemize gelerek sınav kayıt başvurularını yapabilirler. Çocuklarımızın hem derslerine destek vereceğiz, hem de onları sınavlara hazırlayacağız” dedi.

Katkı kurslarına katılmak isteyen öğrencilerin 17 Haziran 2019 tarihine kadar öğrenci ve nüfus cüzdan fotokopisi, öğrenim belgesi ve ikametgah belgesi ile birlikte belediyeye başvurması gerekiyor.

Bir cevap yazın