Foça’da kıyı ve sualtı temizliği

Foça Belediyesi ile Foça Turizmciler, Yatırımcılar ve Esnaf Derneği (FoçaTUDER) tarafından, Mark Warner Phokaia Beach Resort’un destekleriyle, 16-17 Mayıs 2019 tarihlerinde kıyı ve sualtı temizliği düzenlendi.

Etkinliğe Dokuz Eylül Üniversitesi Sualtı Sporları Topluluğu, Ege Üniversitesi Sualtı Topluluğu, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Sualtı Sporları Kulübü, Foça İlçe Jandarma Komando Okulu ve Foça Dalış Merkezi üyeleri katılıyor.

Kıyı ve sualtı temizliğinin ilk gününde, Küçükdeniz ve Büyükdeniz Limanı’nda toplanan; kağıtlar, plastikler, metaller, pet ve cam şişeler ile benzeri maddeler, çevre kirliliğine karşı vatandaşların dikkatini çekmek amacıyla sergilendi. Çıkarılan atık maddeler üzerinde karaya gelen küçük deniz canlıları, yeniden dikkatle denize bırakıldı.

Foça Kaymakamı Ali Çetin, Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz ve FoçaTUDER Başkanı Umut Tutar, kıyı ve sualtı temizliğine katılan dalgıçlara ve doğaseverlere teşekkür etti.

2019 yazına sayılı günler kala yapılan temizliğin önemli olduğunu ifade eden Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz; ”Denizlerimizi temiz tutmak bizim elimizde. Tekne sahiplerimizin, balıkçılarımızın ve tüm vatandaşlarımızın denizin temizliği konusunda dikkatli olmasını ve doğayı korumalarını rica ediyoruz. Çevre temizliği, yaşam kalitemizi doğrudan etkileyen faktör. Doğanın bize sunduğu güzelliklerin kıymetini bilelim, lütfen buna göre hareket edelim” dedi.

Kıyı ve sualtı temizliğinin ikinci gününde, Fener Adası ve Orak Adası ile Mersinaki bölgelerinde çalışmalar yapılacak.
34 kez okundu.

Bir cevap yazın