Otizmli bireylerin eğitimi tartışılacak

Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı, “Otizmli Bireyler Eğitimde Nerede?” konulu panel düzenliyor. 18 Nisan 2019 Perşembe günü 13.00-17.30 saatleri arasında Yaşar Üniversitesi’nde gerçekleşecek panelde otizmli bireylerin eğitiminde mevcut durum ile geleceğe dair hedef ve öneriler tartışılacak.

Panelde oturum başkanlığını Otizm Dernekleri Federasyon Başkanı Ergin Güngör yapacak. Milli Eğitim Bakanlığı Rehberlik Hizmetleri Daire Başkanı Seyfettin Toraman, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü Eğitim, Rehabilitasyon ve Sosyal Hayata Katılım Daire Başkan Vekili Elçin Tenteriz, Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Zihinsel Engelliler Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof.Dr. Atilla Cavkaytar ile Lefke Avrupa Üniversitesi Öğretim Üyesi ve İlgi Otizm Derneği Eğitim Koordinatörü Dr.Ersin Ufuk Timuçin panele konuşmacı olarak yer alacak.

Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı’ otizm konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla her yıl Birleşmiş Milletler tarafından tüm dünyada “Otizm Farkındalık Ayı” olarak kabul edilen nisan ayında, bilgilendirici paneller düzenliyor.

Güzelbahçe’de otizmli öğrencilerin eğitim görmesi ve sosyal hayata kazandırılması amacıyla bir okul da yaptıran Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı’nın düzenleyeceği panele İzmir’de otizm üzerine eğitim veren okulların öğretmenleri, rehberlik araştırma merkezi çalışanları, liselerin ilgili bölümlerinde eğitim veren ve öğrenim gören öğretmen ve öğrenciler ile otizmli çocukları bulunan aileler katılacak.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın