Soyer ve ilçe belediye başkanları Anıtkabir’i ziyaret etti

Yeni ve yeniden seçilen ilçe belediye başkanlarıyla birlikte Ankara’ya giden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Anıtkabir’i ziyaret etti. Mustafa Kemal Atatürk’ün anısına saygı duruşunda bulunan ve mozolesine çelenk bırakan Soyer, Anıtkabir Özel Defteri’ne şunları yazdı:

“Aziz Atam,
Sayın Genel Başkanım,

Bugün huzurunuza, 5 yıl için görev yapmak üzere 31 Mart 2019 tarihinde seçilen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı ve 25 ilçesinin belediye başkanlarıyla söz vermeye geldik. 

Biliyoruz ki özgürlük nefes kadar hayatidir ve bu topraklarda 100 yıldır özgürce nefes alıyorsak sizin sayenizdedir. Rahat uyuyun, emanetinizi canımız gibi koruyacağız.

Bunun yolunun birlik ve beraberliğimize sahip çıkmaktan geçtiğini öğrendik. O nedenle birbirimize sımsıkı sarılıp ‘yurtta barış, dünyada barış’ şiarıyla kardeşlik mayasını çoğaltacağız.

Akıl, vicdan ve cesaretle devrimlerinizin aydınlığından feyz alıp İzmir’i dünyanın müreffeh kentlerinden biri yapacağız. Yılmayacağız, yorulmayacağız, çok çalışacağız.

Biliyoruz ki siz İzmir’in güzel kalpli insanlarının her daim yüreğindesiniz. Gücümüzün kaynağı bu aziz hatıranıza şerefle ve gururla sahip çıkacağız. Asla unutmayacağız ki egemenlik kayıtsız şartsız milletindir ve Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.”

Ankara ziyaretinde CHP Genel Merkezi’nde CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’yla, İyi Parti Genel Merkezi’nde İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’le ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaș’la bir araya gelen heyette şu kişiler yer aldı:

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve eşi Neptün Soyer, CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, Balçova Belediye Başkanı Fatma Güçlü Çalkaya, Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, Beydağ Belediye Başkanı Feridun Yılmazlar, Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ, Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç, Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran, Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, Dikili Belediye Başkanı Adil Kırgöz, Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz, Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda, Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, Karaburun Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan, Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay, Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı, Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy, Menderes Belediye Başkanı Mustafa Kayalar, Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin, Selçuk Belediye Başkanı Firiz Ceritoğlu Sengel, Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran, Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur, Urla Belediye Başkanı İbrahim Burak Oğuz ve başkan eşleri.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın