Sevgili kime denir?

Bir dakikası seni düşünmeden geçmeyendir sevgili.

Nerde olduğunu, ne yaptığını, ne yediğini hatta bazen ne dediğini bile merak edendir.

Uykusunda bile sana sarılıp yatandır sevgili.

Günün bir saatinde, en yoğun anında bile kokunu duyabilendir.

Aramadan duramayan, söyleyecek sözü olmasa bile sosyal medya da ya WhatsApp?ta çevrimiçi görüp senin varlığından mutlu olandır.

Birlikte film izleyebildiğin, seni görmek için dakika sayan ve her şey den önemlisi elini tutup sokakta pervasızca “Bu benim sevgilim” gururu ile gezebilendir sevgili.

Seni herkesin üstünde tutan, her zaman değerli hissettiren, açığını kollamayan ve aksine sana her fırsatta bir şey katmanın hazzını yaşayandır.

“Ben” değil, “biz” kavramını özümseyen, üzülmenden ve incinmenden korkan, teni tenine değdiğinde kavrulandır sevgili.

Tüm şarkı sözlerinde seni arayan, hoşlandığı bir şey ile karşılaştığında seninle de paylaşmadan duramayan, gözlerin gözlerine değince içi eriyecekmiş gibi olandır sevgili.

Tam bu yüzyılın sevgilileri sanki, değil mi? 🙂 Bizler tüm bu güzellikleri yaşadık belki, ama şimdiki gençlerin ne kadar şansız olduğu ortada. Günü birlik ilişkiler bir yana, şimdilerde yaşanan sevgili olma kavramının içler acısı durumu herkesçe malum olsa gerek.

Canı istediği zaman istediğini arayanlar, paylaşmayı bilmeyip bencilce ruh haline göre partner düşünen gençler. Aşktan haberi olmayan, sevmeyi bilmeyen, sürekli tüketen insanlar. Çalan telefonları görmezden gelen, canı isteyince dönüş yapan, keyfine ve ruh haline göre paylaşımı seçenler…

Bir de orta yaş grupları var tabii ki. Onlar da ayrı bir boyut.

Var olan düzenleri bozulmasın, ama istediğim insan da benim olsun diye hayata bakanlar.

Tüm zorlu şartlarına rağmen, sadece gururu ve mutluluğu için düzenini bozan güçlü karakterli insanlar varken, ne yardan ne de serden geçemeyip, hayatını bu şekilde idame ettirmeye çalışanlar.

Cesur olamayanlar ve hayatı bencilce yaşayanlar.

Var ise eğer çocuklarının arkasına sığınanlar.

Çocuklarını düşünüyor vesilesi ile duygu sömürüsü yapıp hem kendinin, hem eşlerinin, hem çocuklarının hayatını askıya alanlar.

Düşünceli ve vefalı görünüp, istedikleri hayatı da eş zamanlı yaşayarak aslında korkak, güçsüz ve bencil olanlar!

En zararlı grup da işte bu hayattan ne istediği belli olmayanlar olsa gerek.

İster kadın ister erkek olun tereddütleriniz varsa, resmi daha baştan tam göremiyorsanız mutlaka sonu bellidir.

“Sevgili” kavramı, insana hayatı güzel paylaşmayı sağlayan bir unsur olduğuna göre niye paylaşamadığınız ya da paylaşırken acabalar yaşadığınız biri ile yola devam edesiniz ki?

Bırakın gitsin!

Güzel paylaşımlar ile kalın…

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın