Özel sporcu İrem’e İşgören Vakfı desteği

Nevvar Salih İşgören Vakfı, vakfın rekortmen yüzücü bursiyeri, özel sporcu İrem Öztekin’i Dünya Down Sendromu Günü’nün ertesinde okulunda ödüllendirdi. Alsancak Nevvar Salih İşgören Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi down sendromlu milli sporcu Öztekin’e tablet bilgisayar, Türkiye İş Bankası Yayınları genişletilmiş baskı “Nutuk” kitabı ve İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Türk Bayrağı olan çanta hediye edildi.

Yüzme sporuyla İzmir Bayraklı Belediyesi’nin 2013’te açtığı kursta tanışan İrem Öztekin, Avrupa Açık Yüzme Şampiyonası’ndan başlayarak üst üste başarılar elde etti. 50 metre ve 100 metre kelebek kategorisinde Gençler Dünya Rekoru’nu elinde bulunduran ve Nisan ayında Mersin’de düzenlenecek Türkiye Okullar Arası Yüzme Şampiyonası’na hazırlanan Öztekin, bursiyeri olduğu Nevvar Salih İşgören Vakfı’nca unutulmadı.

Milli sporcu İrem Öztekin’e hediye çantasını Nevvar Salih İşgören Vakfı Genel Sekreteri Mahir Dinç, Alsancak Nevvar Salih İşgören Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Ömer Edip Ocakoğlu ile birlikte 21 Mart Dünya Down Sendromu Günü’nün ertesinde verdi. “Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu Down Sendrom Yüzme Milli Takımı Yüzücüsü, sadece kromozom sayısıyla değil değil, her zaman pozitif gülüşüyle hepimizden bir adım önde olan gururumuz İrem’in yanındayız” diyen Dinç, sözlerini şöyle sürdürdü:

“İrem Öztekin, hem vakfımız kurucusu hayırseverlerimiz adını taşıyan okulumuzda başarılı bir öğrenci hem de bursiyerimiz olarak sadece rahmetli İşgören adını yalnızca ülkemizde değil, dünyada en iyi şekilde temsil ediyor. O bir pozitif kulaç. İrem ile kromozom sayısı kadar madalya sayısına ulaştığında, çok özel bir kutlama yapma konusunda anlaştık. Bu başarıda kolaylaştırıcı olan anne Melek ve baba Necdet Öztekin’i, antrenör Efe Karaca’yı, Okul Müdürümüz Ömer Ocakoğlu ’nu ve saygıdeğer öğretmenlerimizi kutluyoruz.”

Nevvar Salih İşgören Vakfı Genel Sekreteri Mahir Dinç, İrem’in özel eğitim ihtiyacı olan çocukların dışlanmayıp fırsat verildiğinde neler yapabileceklerine en iyi örneklerden biri olduğuna dikkat çekti. Dinç, “Onların sadece bir gün değil her gün yanlarında olmalıyız. Geleceğin turizmcilerinin yetiştiği bu okulumuzda olduğu gibi, onlara ailelerinin yanındaymışlar gibi hissettirmeliyiz. Böylelikle yeni şampiyonlara fırsat vermiş oluruz” diye konuştu.

Bir cevap yazın