Kemeraltı için Kısa Film Yarışması

İzmir’in en önemli tarihi ve turistik alanlarından biri olan Kemeraltı’nın tanıtımı ve farkındalığının artırılması amacıyla kısa film yarışması düzenleniyor.

Hezarfen Film Galeri, Kentimiz İzmir Derneği ve TARKEM işbirliğiyle düzenlenen yarışma, İzmir’de film üretiminin büyütülmesi, İzmir’i ve özellikle Kemeraltı bölgesini Türkiye ve dünya film endüstrisinin önemli lokasyonlarından birine dönüştürmeyi de hedefliyor.

Uzunluğu en fazla 20 dakika olacak ve üçte biri Kemeraltı bölgesinde çekilecek filmlerin bulunacağı yarışmaya katılmak isteyenler için, alanı yakından tanıtan bir gezi de düzenlenecek. 7 Nisan 2019 Pazar günü gerçekleştirilecek geziye katılacaklar, www.kisakisakemeralti.com adresinden başvurularını yapabilecek.

İzmir’in tarihi kent merkezi alanında bulunan Kemeraltı’nın tanıtılmasını, gençlerde farkındalık oluşturmayı, kentte film endüstrisini hareketlendirmeyi amaçlayan yarışmaya başvuru 15 Mart 2019 tarihinde başlayacak. Yarışma başvuruları 30 Ekim 2018 tarihinde sona erecek. Kısa Film Yarışması’nın sonuçları 22 Kasım 2019 tarihinde yapılacak olan ödül töreni ile duyurulacak.

Yarışma Jürisi tarafından belirlenecek filmler içinden en iyi filme 10 bin lira, ikinci filme 5 bin lira, üçüncü en iyi filme ise 3 bin lira para ödülü verilecek.

Yarışma başvuruları www.kisakisakemeralti.com internet sitesindeki başvuru formu üzerinden yapılabilecek.
68 kez okundu.

Bir cevap yazın