Müzik umuda kitaplarla dokundu

Sağlık Bilimleri Üniversitesi (SBÜ) İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Onkoloji Kliniği’ndeki hasta odalarının yenilenmesine katkı sağlamak amacıyla “2. Uluslararası Genç Yetenekler – Müziğin Umuda Kitaplarla Dokunuşu Piyano Konseri” düzenlendi. Konsere yurt dışından ve yurt içinde farklı illerden gelen 29 genç piyanist katıldı ve yeteneklerini sergiledi.

Tepecik EAH, İzmir Ticaret Odası, Tüm Yerel Sen, Karşıyaka ve Çiğli Belediyesi ile çeşitli kurum ve kuruluşların işbirliğiyle düzenlenen konser Karşıyaka Belediyesi Hikmet Şimşek Sanat Merkezi’nde gerçekleştirildi. Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcısı Uzm. Dr. Dilek Orbatu, 2. Uluslararası Genç Yetenekler Müziğin Umuda Kitaba Dokunuşu Piyano Konseri’ne katılan gençlere ve etkinliğe destek veren kişi, kurum ve kuruluşlara teşekkür etti.

Projenin sanat yönetmeni ve Karşıyaka Devlet Konservatuvarı Piyano Eğitmeni Nilüfer Güzel, konserin amacını “Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi onkoloji hasta çocukların tanı ve tedavisi için gelen yardıma muhtaç ailelere sağlıklı bir yaşam ortamı sağlamak, onların her türlü ihtiyaçlarını karşılamak, maddi ve manevi yüklerini azaltmak, sevinçlerini ve kederlerini paylaşmak” diye açıkladı. İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi Adil Öztürk, bu etkinliğe katkı vermekten onur duyduklarını belirterek bu tür etkinliklere destek vermeyi sürdüreceklerini söyledi.
46 kez okundu.

Bir cevap yazın