Balçovalı çocuklar tatili spor yaparak geçirdi

Balçovalı çocuklar, yarı yıl tatilinde Balçova Belediyesi Spor Okulları’nda doyasıya spor yaptı. Şampiyonu olmayan turnuvalara katılan her çocuğa madalya ve Mustafa Kemal Atatürk’ün “Nutuk” kitabı hediye edildi.

15 yıldır binlerce çocuğa ücretsiz eğitim veren Balçova Belediyesi Spor Okulları, yarı yıl tatilinde çocuklar için eğlenceli spor etkinlikleri düzenledi. İlçenin farklı bölgelerde bulunan spor tesislerinde çocuklara futbol, basketbol, tenis, voleybol, anne – çocuk jimnastiği branşlarında eğitim verildi.

Çocukların spor malzemeleri de her yıl olduğu gibi Balçova Belediyesi tarafından karşılandı. Uzman beden eğitimi öğretmenlerinden eğitim alan binlerce çocuk, farklı spor dallarında yapılan karşılaşmalara katılarak önemli başarılara imza attı.

Okulların kapanmasıyla yorucu bir dönemi geride bırakan çocuklar yarı yıl tatilinde de spor okullarının imkanlarından yararlandı. Moral ve motivasyon amaçlı düzenlenen ve şampiyonu olmayan turnuvalarda çocuklar hem spor yaptı hem de eğlendi. Spor aktivitelerine katılan her çocuğa madalya ve Nutuk hediye edilen

Yarı yıl tatilinde düzenlenen spor okullarının kapanış töreninde konuşan Balçova Belediye Başkanı Mehmet Ali Çalkaya “Amacımız çocuklarımızın hem sağlıklı büyümesi hem de kötü alışkanlıklardan uzak durmasını sağlamak” dedi. Çalkaya, “Balçova’da spor eğitimini ücretsiz yaptığımız günden bu yana özellikle çocuk suç oranlarında çok çok önemli bir düşüş yaşandı. Ayrıca Balçova’nın eğitim alanındaki başarısı da ciddi bir artış gösterdi” diye ekledi.

Bir cevap yazın