Bergama 4.Kolektif Müzik Buluşması başlıyor

Bergama Kolektif Hayal Gücü Müzik Merkezi’nde (BKHMM) gerçekleşen müzik buluşması, dünyaca ünlü caz sanatçısı Timuçin Şahin öncülüğünde dördüncü kez başlıyor.

Dünya müziğinin önde gelen isimlerini, Bergamalılar ile bir eğitim habitatında buluşturmayı hedefleyen etkinlik 12 Ocak – 16 Şubat 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Bergama Yaşam Boyu Eğitim Merkezi’nde her yaştan müzisyen ve dinleyiciye açık olan buluşma, uluslararası eğitmenleri, kolektif grup dersi formatında; doğaçlama, enstrüman, müzikal hayal gücü ve beste üzerine atölye çalışmalarında bir araya getirecek.

Dünyaca ünlü isimlerden eğitim

Sanat ve eğitim yönetmenliğini gitarist, besteci, eğitmen Timuçin Şahin’in yapacağı etkinlikte; Matt Pavolka (Kontrabas), Deniz Gülfırat (Klasik Gitar), Anıl Gelenler (Klasik Gitar), Zehra Sak (Keman), Enric Monfort (Perküsyon), Lukazs Zyta (Davul), Halil Çağlar Serin (Elektrik Bas), Mehmet Can Özer (Besteci, elektro akustik müzik), Hülya Tunçağ (Radyo Yapımcısı ve Müzik Yazarı), Alp Turaç (Ses ve Kayıt Teknisyeni) ve Payam Gül Susanni (Piyano) gibi isimler bir araya gelecek.

Ezber bozan eğitim habitatı

Müzik otoritelerince “Ezber bozan bir eğitim habitatı” olarak tanımlanan ve farklı sosyal statü, yaş ve eğitim seviyelerindeki katılımcılara üst düzey bir eğitim olanağı sunan buluşma 12 Ocak Cumartesi günü başlayacak ve 16 Şubat Cumartesi gününe kadar beş hafta sürecek.

Eğitimler “Bergama Çocuk Müzisyenleri Kolektifi”, “Müzikal İfade Biçimleri”, “Keman Atölyesi”, “Perküsyon Atölyesi”, “Piyano Atölyesi”, “Dinleme Sanatı”, “Gitar Atölyesi”, “Enstrümantalistler İçin Atölyeler” başlıkları altında gerçekleşecek. Kolektif Hayalgücü Orkestrası provaları da çalışmanın bir parçası olacak.

Etkinliğin son haftasında Bergamalılar iki konseri izleme olanağı bulacak. 15 Şubat Cuma Günü dünyaca ünlü caz sanatçısı Timuçin Şahin Trio konseri, 16 Şubat Cumartesi Günü ise Kolektif Hayalgücü Orkestrası konseri izlenebilecek.
49 kez okundu.

Bir cevap yazın