Gazeteci Arzu Turan son yolculuğa uğurlandı

Buca Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü gazeteci Arzu Turan yaşama veda etti. Gazeteci Arzu Turan, 28 Aralık 2018 Cuma günü sabah saatlerinde ailesiyle yaşadığı evde yaşamını yitirdi.

Bir yılı aşkın süredir mücadele ettiği amansız hastalığa yenik düşen gazeteci Arzu Turan 44 yaşındaydı. Turan’ın ölümü ailesi, yakınları, meslektaşları ve görev yaptığı kurumlardaki çalışma arkadaşları arasında büyük üzüntü yarattı.

Arzu Turan için üç yıldan bu yana görev yaptığı Buca Belediyesi önünde tören düzenlendi. Turan’ın cenazesi, Buca Baha Yörük Camisi’nde ikindi namazının ardından kalınan cenaze namazından sonra Kaynaklar Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Arzu Turan, 1995 yılında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun oldu. Gazeteciliğe Milliyet Gazetesi’nde başladı. Ege TV’de politika muhabirliği, editörlük ve haber müdürlüğü yaptı. CHP İstanbul İl Başkanlığı Basın Danışmanlığı görevinde bulundu.

İzmir’e döndükten sonra Karşıyaka ve Bornova belediyelerinde basın yayın ve halkla ilişkiler müdürlüğü yaptı. Arzu Turan 2015 yılından buyana Buca Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü olarak görev yapıyordu.

Bir cevap yazın