İZSU Gülbahçe’de kanal projesi için ihaleye çıkacak

İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü, Urla Gülbahçe‘yi sağlıklı kanal alt yapısına kavuşturacak projeyi sounda yaşama geçirebilecek. İZSU, Gülbahçe ile Karapınar yöresine kanal şebekesi döşemek için ihaleye çıkacak. İhale 2018 yılı içinde sonuçlandırılacak ve 2019 yılında yapım çalışmalarına başlanacak.

İZSU Genel Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre, Urla Gülbahçe için hazırlanan kanal projesi, terfi merkezlerinin imar süreçlerinin uzaması, imar planlarının iptali ve kamulaştırmaya itiraz davaları nedeniyle bir türlü yaşama geçirilemedi. Bunun üzerine İZSU kanal projesini değiştirdi. Değiştirilen proje kapsamında İZSU, bölgede 53 kilometrelik kanalizasyon, 3.5 kilometrelik de yağmur suyu hattı oluşturacak. Ayrıca Kocadağ, Güllü ve Cinlipınar derelerinde 1.5 kilometrelik ıslah çalışması yapılacak. Bölgedeki atık sular kanal sistemiyle toplanarak İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Atık Su Arıtma Tesisi’ne iletilecek.

İZSU Genel Müdürlüğü, değiştirilen proje kapsamında, son yıllarda kullanılmaya başlanan, ileri teknolojiye sahip baca içi terfi merkezlerini kullanacak.

Bir cevap yazın