İZDSO Brass Topluluğu Bulgurca’da konser verdi

Karşıyaka Rotary Kulubü, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama etkinlikleri kapsamında, 6. Grup Rotary Kulüpleri ortaklığıyla Bulgurca Köyü’nde eğitim konseri düzenledi. İzmir Büyükşehir Belediyesi ve İzmir Devlet Senfoni Orkestrası’nın (İZDSO) desteğiyle Bulgurca İlkokulu ve Ortaokulu’nun bahçesinde düzenlenen konsere öğrenciler ve veliler yoğun ilgi gösterdi.

İZDSO Brass Topluluğu’nun eğitim konserinde genel müzik direktörlüğünü ve sunumu trompet sanatçısı Uğur Sayınbatur üstlendi. Burak Kulak (trompet), Tarık Sezer (korno), Çetin Subaşı (trombon) ve Nuri Dengiz’den (bas gitar) oluşan topluluk Mozart’tan Henry Mancini’ye, Aşık Veysel’e uzanan geniş yelpazede pek çok ezgiyi seslendirdi. Öğrenciler, seslendirilen parçalara ritm tutarak eşlik etti.

Etkinlik sırasında öğrenciler ve öğretmenleri zeybek oynadı, hep birlikte 10. Yıl Marşı’nı söyledi. Öğrenciler konserde müzik aletleriyle ilgili ayrıntılı bilgi edinme ve deneme fırsatı da buldu.

Karşıyaka Rotary Kulübü Dönem Başkanı Levent Yılmaz, etkinlikle kent merkezine uzak bölgelerde yaşayan çocuk ve gençleri çok sesli müzikle tanıştırmayı ve müziği sevdirmeyi amaçladıklarını söyledi. Yılmaz, “Okullarımızda öğretmenlerimizin de desteği ile yetenekli çocuklarımızın keşfine de aracı olmayı istiyoruz. Konserlerimizle müzik ufku genişleyen öğrencilerimizin daha iyi şartlarda eğitim almalarına da destek vereceğiz” dedi.

Bir cevap yazın