Bornova Belediyesi hobi kursları başlıyor

Bornova Belediyesi’nin ücretsiz olarak düzenlediği hobi ve beceri edindirme kurslarında kış dönemi kayıtları tamamlandı. Kurslar 8 Ekim 2018 tarihinden itibaren başlayacak. Dersler, beş ayrı merkezde ve 19 farklı dalda verilecek.

Vatandaşların kurslara yoğun ilgi gösterdiğini belirten Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, “Kurs verilecek dalları vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda belirliyoruz. Hemşerilerimiz belediyemizin kurslarında hem hoş vakit geçiriyor, hem de yeni hobi ve beceriler öğreniyorlar” dedi.

Bornova Belediyesi’nin bu yıl 8 Ekim 2018 tarihinde başlayacak kurslarındaki eğitimler Kazım Dirik Mahallesi’ndeki kurs merkezi, Altındağ Atatürk Kültür Merkezi, Mevlana Toplum ve Bilim Merkezi, Naldöken Kültür Merkezi ile Çamdibi Şehit Er Adem Bilaloğlu Tesisleri’nde verilecek. Kurslar seramik, resim, bale, halk oyunları, Latin dansları, zumba, piyano, yan flüt, klarnet, keman, gitar, bağlama, fotoğrafçılık, satranç, çocuk korosu, el sanatları, takı tasarım, Türk Sanat Müziği ve Türk Halk Müziği alanlarında düzenlenecek.

Bir cevap yazın