İzmir’de Türkiye-Tayland kültür etkinlikleri

Türkiye ile Tayland arasındaki diplomatik ilişkilerin başlamasının 60. yıldönümü nedeniyle iki ülke halkının birbirlerini daha iyi tanıması, kültürel ve sanatsal etkinliklerin artması amacıyla bir dizi etkinlik düzenleniyor. Ankara’da 27 Eylül 2018 tarihinde iki ülkenin kültür bakanlığı arasında düzenlenen Niyet Bildirgesi İmza Töreni’nin ardından ilk etkinlik İzmir’de yapılacak.

2018 Türkiye-Tayland Karşılıklı Kültür Yılı etkinlikleri kapsamında İzmir’de Tayland’dan gelen 50 kişilik sanatçı gurubu bir gösteri gerçekleştirecek. Ahmet Adnan Saygun Kültür Sanat Merkezi’nde düzenlenecek gösteri, 2-3 Ekim 2018 tarihlerinde ücretsiz olarak izlenebilecek. Gösteri, saat 19.30’da başlayacak.

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile İzmir Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle düzenlenecek gösteride Tayland’dan gelen sanatçı gurubu Altın Fener Dansı, Muay Thai gösterisi, Kukla Şovu, Tayland Moda Şovu, Pirinç Hasadı ile Nohra ve Kinnari Dansları’ndan örnekler sunacak.

Kültür gecesine Tayland Ankara Büyükelçisi Tharit Charunguat’ın da katılması bekleniyor.

Kültür ve Turizm Bakanlığı verilerine göre 2018 yılının ilk yedi ayında Tayland’dan Türkiye’ye gelen turist sayısı bir önceki yıla oranla yüzde 119 artarak 29 bine ulaşmış durumda.

Bir cevap yazın