Ana Sayfa Güncel Haberler Üçüncü yaş üniversitesinde eğitim başlıyor

Üçüncü yaş üniversitesinde eğitim başlıyor

60+ Tazelenme Üniversitesi Ege Kampüsü’nde 2018 -2019 Eğitim Öğretim Dönemi 25 Eylül 2018 Salı günü başlayacak. Yeni eğitim öğretim döneminin başlaması nedeniyle Ege Üniversitesi Hastanesi 20 Mayıs Amfisi’nde bir tören düzenlenecek.

Tören saat 16:00’da Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak’ın gerçekleştireceği açılış konuşmasıyla başlayacak. 60+ Tazelenme Üniversitesi yürütücüleri Prof. Dr. Fehmi Akçiçek, Prof. Dr. İsmail Tufan ve Doç. Dr. Sevnaz Şahin de birer konuşma yapacak.

Program saat 17:00’de gerçekleştirilecek olan ve 60+ Tazelenme Üniversitesi Ege Kampüsü öğrencilerinin yaz dönemi boyunca hazırlamış oldukları ritm performansıyla sürecek. Açılış töreni sırasında amfi önünde öğrenci kayıtları yapılacak.

Ege Kampüs Yürütücülerinin verdiği bilgiye göre, hayat boyu öğrenmeyi temel alan 60+ Tazelenme Üniversitesi’nin Türkiye’nin ilk üçüncü yaş üniversite modeli. 60+ Tazelenme Üniversitesi’nin Ege Kampüs öğrencilerine bu yıl yeni eklenen teorik ve pratik dersler verilecek.

Bu derslerin arasında Hayat Boyu Sağlık, Mikrobiyoloji, Felsefi Tartışmalar, Hukuk, Metin Yazarlığı, Öykü Atölyesi, Psikodrama, İngilizce, Aikido, Yemek Pişirme Sanatı ve Halk Dansları dersleri yer alıyor. Yeni kayıt olacak birinci sınıf öğrencileri için ise Geriatri, Psikoloji ve Parazitoloji dersleri zorunlu tutuluyor.
RELATED ARTICLES
- Advertisment -
 

Most Popular

Recent Comments