Ana Sayfa Güncel Haberler İzmir’in kurtuluşunun 96. yıldönümü kutlanacak

İzmir’in kurtuluşunun 96. yıldönümü kutlanacak

İzmir’in kurtuluşunun 96. yıldönümü etkinliklerle kutlanacak. Kutlamalar 09 Eylül 2018 Cumartesi günü İzmir Büyükşehir Belediyesi’nce düzenlenen “96. Yıl Zafer Yürüyüşü” ile başlayacak. Saat 09.00’da Basmane Karakolu önünden başlayacak tarihi yürüyüş, Cumhuriyet Meydanı’nda son bulacak.

Türk Ordusu’nun İzmir’e girerken kullandığı güzergah üzerinde düzenlenen yürüyüşte Gaziler, Anafartalar ve İkiçeşmelik caddeleri izlenecek. Yürüyüşe katılanlar, 350 metre uzunluğundaki dev Türk bayrağını birlikte taşıyacak.

Cumhuriyet Meydanı’ndaki törenler, saat 10.00’da Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayıp, ardından Hükümet Konağı’ndaki bayrak töreniyle sürecek. Cumhuriyet Meydanı, saat 11.15’ten başlayarak konser ve gösterilere sahne olacak.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun İzmirliler’e seslenmesinin ardından Kültür Modern Brass Ensemble Orkestrası bir konser verecek. İzmir Büyükşehir Belediyesi Halk Dansları, Dans ve Ritim Toplulukları gösteriler yapacak. İzmir Devlet Opera Balesi Çocuk Korosu dinletisini ve şiir dinletisi izleyecek.

Saat 17.00’de süvari birliklerinin Cumhuriyet Meydanı’ndan Gündoğdu Meydanı’na gerçekleştireceği yürüyüşten sonra Solo Türk ardından da Türk Yıldızları hava akrobasi timinin gösterileri izlenebilecek.

İzmir’in kurtuluşunun 96. yılı kutlamaları, 9 Eylül akşamı düzenlenecek fener alayı yürüyüşüyle sürecek. İzmir Büyükşehir Belediyesi Bandosu eşliğinde, saat 20.30’da Cumhuriyet Meydanı’ndan başlayacak Fener Alayı yürüyüşü Gündoğdu Meydanı’nda son bulacak.

Haluk Levent ve Olten Filarmoni Orkestrası’nın Gündoğdu Meydanı’ndaki konseri saat 21.00’de başlayacak. Gece lazer ve ışık gösterileri yapılacak.
RELATED ARTICLES
- Advertisment -
 

Most Popular

Recent Comments