Efes Antik Kenti opera ve bale festivaline ev sahipliği yapacak

İzmir’in Selçuk ilçesinde bulunan, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan Efes Antik Kenti, Uluslararası Efes Opera ve Bale Festivali’ne ev sahipliği yapacak. Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı, tüm sanatseverleri 07 – 18 Eylül 2018 tarihleri arasında Antik Tiyatro’da gerçekleştirilecek etkinliklere katılmaya çağırdı.

Geçtiğimiz yıl “Uluslararası Efes Opera ve Bale Günleri” olarak düzenlenen etkinlik, Selçuk Belediyesi ve İzmir Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü, İzmir Ticaret Odası ve destekleyen kuruluşların katkılarıyla bu yıl “Uluslararası Efes Opera ve Bale Festivali” adıyla gerçekleştirilecek. Festival, 07 Eylül 2018 Cuma akşamı saat 21.00’de Yunanlı besteci, yaşayan büyük müzik adamı Mikis Theodarikis’in “Zorba” adlı eseriyle başlayacak.

11 Eylül 2018 Salı günü saat 21.00’de İzmir Devlet Opera ve Bale solistlerinin de eşlik edeceği bir gala konseri düzenlenecek. 14 Eylül 2018 Cuma günü saat 21.00’de Ünlü İtalyan besteci Giamoco Puccini’nin ölümsüz operası “Tosca”, İzmir Devlet Opera ve Balesi sanatçılarınca sahnelenecek. Uluslararası Efes Opera ve Bale Festivali, 18 Eylül 2018 Salı günü saat 21.00’de “Carmina Burana” operasının sahnelenmesiyle son bulacak.

Uluslararası Efes Opera ve Bale Festivali’nin biletleri Selçuk’ta İstasyon Meydanı’nda kurulan indirimli bilet satış noktasında 12.00 – 19.00 saatleri arasında satılıyor. Festival biletleri İzmir Devlet Opera ve Balesi Elhamra Gişesi, Mavibahçe Alışveriş ve Yaşam Merkezi Gişesi, Efes Antik Kenti Gişesi ve www.biletiva.com adresinden sağlanabiliyor.

Geçtiğimiz yıl Efes Opera ve Bale Günleri olarak düzenlenen etkinliğin bu yıl önemli festival boyutuna ulaşmasının sevindirici bir gelişme olduğunu belirten

Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı, Uluslararası Efes Opera ve Bale Festivali’nin bu yıl ilk kez Efes Antik Kenti’nde düzenlendiğini belirtti. Bakıcı, “Festivalin Efes Antik Kenti içerisinde düzenlenmesi ayrı bir önem taşıyor. Ben Selçuklu hemşehrilerimi ve tüm sanatseverleri bu çok önemli festivale katılımcı olarak davet ediyorum” dedi.

Bir cevap yazın