Kozak Yaylası’nda engelsiz kampı

Foça Belediyesi, Foça Kent Konseyi Engelli Meclisi, Foça Forum ve Mavişehir Rotary Kulübü’nün işbirliğiyle; engelli yurttaşlar için, Bergama’nın Kozak Yaylası’nda iki günlük yaz kampı düzenlendi.

18-19 Temmuz 2018 tarihlerinde gerçekleştirilen ve bu yıl ikincisi düzenlenen kampa, 270 kişi katıldı. Kampa Foça, Aliağa ve İzmir’in çeşitli ilçeleri ile Manisa’dan katılan engelli vatandaşlar ve aileleri Kozak Yaylası’nın serin havasında kurulan çadırlarda keyifli bir tatil geçirdi.

Gündüz renkli etkinliklerin yaşandığı kampta gece yakılan kamp ateşinin etrafındaki eğlenceler, katılımcıları mutlu etti.

Foça Belediyesi Boccia Antrenörü ve Kamp Sorumlusu Şebnem Sezer yoğun talebin olduğunu, olanaklar çerçevesinde olabildiğince çok kişiyle bir araya gelmeye çalıştıklarını belirtti.

Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ da “Amacımız, özel çocuklarımız ve ailelerine kamp hayatını anlatmak, özgüvenlerini arttırmak, kırsal ve kentsel alanda yanlarında olduğumuzu belirtmekti.Engelli yurttaşlarımızın engellerini ortadan kaldırmak için elimizden geleni yapmalıyız.Kampta yaşadıkları deneyim, yaşamları boyunca başarı için umut olacaktır.Engelli yurttaşlarımızı eve kapatan zihniyeti yok etmek, doğayla baş başa aileleriyle eğlenmelerini sağlamak bizleri de mutlu etti” dedi.

Bir cevap yazın