Ay tutulmasını izlemek isteyenler Bornova’ya

Bornova Belediyesi’nin Aşık Veysel Rekreasyon Alanı’nda düzenlediği “Yaz Bilim Sohbetleri ve Teleskoplarla Gökyüzü Gözlemi” etkinliği sürüyor. Bilime meraklı çocukların teleskopla gezegenleri ve yıldızları inceleyebildiği etkinlik kapsamında bilim söyleşileri de gerçekleştiriliyor.

Herkese açık ve ücretsiz olarak gerçekleştirilen gözlemler sırasında vatandaşlar, Ay’ı, gezegenleri, yıldız kümelerini ve galaksileri görüp tanıma olanağı buluyor. Gözlem, saat 21.30’da alana getirilen dört teleskopla uzmanlar eşliğinde gerçekleştiriliyor.

Vatandaşları gökyüzünü izlemeye davet eden Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, 27 Temmuz 2018 Cuma akşamı gerçekleşecek gözlemde ay tutulmasının da izlenebileceğini söyledi.

Bornova Belediyesi Dost Bilim Evi tarafından düzenlenen etkinliklerin ilki 17 ve 19 Temmuz 2018 tarihlerinde yapılmıştı. Gözlemlerin ikincisi 27 Temmuz ve 2 Ağustos’ta gerçekleştirilecek. Ziyaretçiler 27 Temmuz 2018 Cuma günü yapılacak gözlemde, saat 22.30’dan itibaren gerçekleşecek ay tutulmasını da izleyebilecek.

Bir cevap yazın