İzmir Ekonomi Üniversitesi de “değişim” dedi

İzmir Ticaret Odası Eğitim ve Sağlık Vakfı Olağanüstü Mütevelli Heyet Toplantısı’nda düzenlenen seçimi İzmir Ticaret Odası (İzTO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener’in listesi 163 oyla kazandı. Böylece 17 yıldır vakfın ve üniversitenin başkanlığını yürüten Ekrem Demirtaş bu görevini “değişim” sloganıyla yola çıkan Özgener ve ekibine devretmiş oldu.

İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Konferans Salonu’nda düzenlenen genel kurula, İzTO Eğitim ve Sağlık Vakfı’nın 227 mütevelli heyet üyesi katıldı. Üyelere seslenen İzTO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın vakıf üniversitelerine yönelik Aralık ayında çıkardığı yönetmeliğin ayrıntılarını da paylaştı. Özgener, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın yayınladığı yönetmelikle, oda ve borsalar tarafından kurulan vakıflarda görev yapan kişilerin, oda veya borsadaki görevleri sona erdiğinde vakıftaki görevlerinin de kendiliğinden sone ereceğini hatırlattı.

Özgener: Elele verip birlikte başaracağız

İzTO Vakfı’nın 17 yıldır başkanlığını yürüten Ekrem Demirtaş ve ekibine de teşekkür eden Mahmut Özgener, İzmir Ekonomi Üniversitesi’nin akademik kadrosu ve sahip olduğu teknik alt yapısıyla önemli projelere imza atacağını söyledi. Özgener, “Mütevelli heyet üyelerimiz başta olmak üzere akademisyenlerimiz ve öğrencilerimizle hep birlikte elele verip kentimizin, bölgemizin ve ülkemizin gelişimi için heyecanla yeni projeler üreteceğiz” diye konuştu.

Konuşmaların ardından yönetim ve denetim kurulu üyelerinin seçimine geçildi. Toplam 216 oyun kullanıldığı seçimde Mahmut Özgener’in listesi 163 oy alırken Ekrem Demirtaş’ın listesi 52 oyda kaldı. Bir oyun geçersiz sayıldığı seçimin ardından heyet üyeleri Özgener’i kutladı. Genel kurulda ayrıca Mahmut Özgener, Cemal Elmasoğlu ve Mehmet Özsaruhan, vakfın mütevelli heyet üyeliğine seçilen yeni isimler oldu.

Dokuz kişilik yeni yönetim kurulu Mahmut Özgener’in başkanlığında, Abdullah Salkım, Mustafa Tüzün, Sezai Çakmak, Bülent Korgen, Erdal Seferbay, Zeynep Şebnem Korkut, Mehmet Yavuz Alkan, İsmail Akdemir’den oluştu. Erol Eroğlu, Hüseyin Sağır, Erkan Özsoy, Gürcan Gümüş, Veysel Murat da denetim kurulu üyeliklerine seçildi.

Bir cevap yazın