Bostanlı ve Meles köprüleri çevresinde yeni trafik düzenlemesi

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Bostanlı ve Meles dereleri üzerindeki köprülerde yapacağı yenileme çalışmaları nedeniyle her iki bölgede trafik düzeni değişecek. Hasan Ali Yücel Bulvarı’nın bir bölümünde trafik çalışmalar süresince kara tarafına doğru kaydırılacak. Liman Caddesi üzerinden gelip Bornova ve Karşıyaka yönüne gidecek taşıtlar geçici servis yolunu kullanacak.

Bostanlı Deresi üzerindeki köprünün kara tarafında kalan bölümü İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin tramvay projesi kapsamında yenilenmişti. Köprünün deniz tarafındaki bölümleri de 19 Haziran 2018 günü başlayacak ikinci aşama çalışmalarıyla yenilenecek.

Ulaştırma Koordinasyon Merkezi’nin (UKOME) kararı doğrultusunda Hasan Ali Yücel Bulvarı’nın Bostanlı Köprüsü kısmındaki trafik kara tarafına doğru kaydırılacak. Yol, iki şerit gidiş, iki şerit dönüş olacak biçimde düzenlenecek. Çalışmaların tamamlanmasıyla Hasan Ali Yücel Bulvarı üzerinden gelen trafiğin Karşıyaka Tramvay hattı trafiğiyle birlikte kesintisiz akışı sağlanmış olacak.

Konak Tramvayı güzergahında bulunan Şehitler Caddesi üzerindeki Meles Deresi Köprüsü’nün bir bölümü yenilenmişti. Bölgedeki trafik akışının, tramvay hattının her iki tarafından kesintisiz yapılabilmesi için gereken köprünün diğer bölümlerinde yenileme çalışmaları yapılacak. Bu çalışmalar sırasında yeni trafik düzeni uygulanacak.

Liman Caddesi üzerinden gelip Bornova ve Karşıyaka yönüne gidecek taşıtlar için geçici servis yolu oluşturulacak. Daha sonra, Dokuz Eylül Üniversitesi tarafından yapılan gözlem ve deneyler sonucunda yetersiz bulunan Meles Deresi üzerindeki eski köprü yıkılacak, yeni köprü tamamlanacak.

Bir cevap yazın