Tepekule Açıkhava Sineması gösterimleri başlıyor

Makina Mühendisleri Odası (MMO) İzmir Şubesi’nin Tepekule Açıkhava Sineması, bu yıl 15. kez düzenlenen gösterimlerde sinemaseverleri ağırlamaya hazırlanıyor. İlk kez 2004 yılında gerçekleştirilen Tepekule Açıkhava Sineması Gösterimleri 19 Haziran 2018 Salı günü başlıyor.

Gösterimler, Bayraklı’daki MMO Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’nin teras katında gerçekleşecek. Her hafta Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri Türkiye ve dünya sinemasından seçkin filmler, Pazartesi günleri ise çizgi film ve animasyon filmler gösterilecek.

Tepekule Açıkhava Sineması, bu yıl da 11 hafta boyunca açık havada sinema keyfi yaşatacak. 19 Haziran 2018 – 06 Eylül 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek gösterimleri tüm yurttaşların ücretsiz izleyebilecek.

Yaz boyunca toplam on film, on animasyon film ve üç belgesel filminin gösterileceği sinemada gösterimler saat 21.15’te başlayacak. Sinema bu yıl yönetmenliğini Fatih Akın’ın yaptığı Paramparça filminin gösterimi ile açılacak. Tony Gatlif’in “Aman Doktor”, Onur Ünlü’nün “Gerçek Kesit: Manyak”, Reha Erdem’in “Koca Dünya”, Michael Haneke’nin “Mutlu Son” filmlerinin yanı sıra “Yerdeniz Öyküleri”, “Kayıp Prenses”, “Sihirli Kitaplar” gibi animasyon filmler izleyicilerle buluşacak.

MMO İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Yaşartekin, sinemadaki gösterimlerin 15 yıldan bu yana büyük ilgi gördüğünü ve bu ilgiye paralel olarak o günden beri her yıl zengin bir içerikle düzenlendiğini söyledi. Yaşartekin, tüm yurttaşları gösterimlere katılarak bu keyfe ortak olmaya çağırdı.

MMO Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi Açıkhava Sineması’ndaki gösterimlere ilişkin programa izmir.mmo.org.tr alan adlı web sitesi üzerinden ulaşılabilecek.
38 kez okundu.

Bir cevap yazın