Bergamalı çocukların karne hediyesi kitap

Bergama Belediyesi, yaz tatilinde çocukların okuma alışkanlığını sürdürmesi amacıyla “karneni getir kitabını götür” kampanyası düzenledi. Bergama Belediyesi Çocuk Kulübü ve Bergama Araştırmaları Kütüphanesi işbirliğiyle düzenlenen kampanyada karne heyecanı yaşayan çocuklara yaklaşık 2 bin kitap armağan edildi. Bergama Araştırmaları Kütüphanesi’ne aileleriyle birlikte gelen çocuklar kitap alabilmek için uzun kuyruklar oluşturdu.

Kampanya kapsamında çocuklara kitaplar Bergama Kültür Merkezi BerKM’de bulunan kütüphanede dağıtıldı. Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç, bu kampanyayla çocukları kütüphaneyle tanıştırmayı ve yaz tatilinde daha çok kitap okumaya özendirmeyi amaçladıklarını söyledi. Gönenç, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bir amacımız da ülkemizin geleceğini gençlere ve çocuklara emanet eden Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün belirttiği gibi okuyan nesiller yetişmesine katkı koymak. Çünkü geleceğimizin ve Cumhuriyetimizin güvencesi onlar. Bu vesileyle yıl boyunca büyük çabalar harcayarak eğitim dönemini tamamlayan tüm çocuklarımıza ve öğretmenlerimize iyi tatiller diliyor, bu etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

Bir cevap yazın