Sinema Burada Festivali için başvurular başladı

Bu yıl kapılarını 87. kez açacak olan İzmir Enternasyonal Fuarı (İEF) kapsamında gerçekleştirilen 3. Kısa Film Proje Yarışması’na katılmak isteyenler için başvurular başladı. Katılımcılar 10 Ağustos 2018 tarihine kadar İZFAŞ’ın resmi web sayfasından yarışmaya başvurabilecekler.

18.Sinema Burada Festivali içinde bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan yarışmayla kısa film alanındaki yönetmen ve yapımcılara, yapım aşamasında destek olunması hedefleniyor.

Bu yıl sadece Türkiye’den başvuracak projelere açık olan yarışmaya, süresi en fazla 20 dakika olan kısa metraj film projeleri katılabilecek.

Yapımcılar, resmi başvurularını 10 Ağustos 2018 Cuma günü mesai bitimine kadar http://ief.izfas.com.tr/sinema-burada-festivali sayfasından online başvuru formunu doldurarak yapabilecekler.

Başvuruların tamamlanmasının ardından Kısa Film Proje Yarışması ön jüri üyeleri, başvuran projeler arasında 10 finalisti belirleyecek. Seçilen projeler, İZFAŞ tarafından en geç 31 Ağustos 2018 Cuma gününe kadar http://ief.izfas.com.tr/sinema-burada-festivali sayfasında yayınlanacak.

Seçilen projelerin başvuru sahipleri, 11 Eylül tarihinde filmin hikayesi ve sinematografisi hakkında fikir veren, en fazla üç sahneden oluşan ve üç dakikayı geçmeyen videolarını jüri üyelerine sunacak. Finalistler ayrıca, festival kapsamında düzenlenecek Yapım Atölyesi’ne katılarak kendilerini geliştirme olanağı bulabilecek.

3. Kısa Film Proje Yarışması’nın sonuçları 12 Eylül 2018 Çarşamba günü 18.Sinema Burada Festivali’nin açılış töreninde açıklanacak. Yarışma Jürisi’nin değerlendirmesi sonucunda birinci olan filme 5 bin lira, ikinci olan filme 3 bin lira, üçüncü olan filme ise 2 bin lira ödül verilecek.

Bir cevap yazın