Gazeteci Nehir Sağır yaşama veda etti

Ege Telgraf Gazetesi çalışanlarından gazeteci Nehir Sağır (49), 22 Mayıs 2018 Salı günü sabah saatlerinde, evinde geçirdiği kalp krizi sonrası yaşama veda etti. Sağır için 23 Mayıs 2018 Çarşamba günü saat 11.00’de Ege Telgraf Gazetesi’nin önünde bir tören düzenlenecek. Nehir Sağır’ın cenazesi Alsancak Hocazade Camisi’nde öğle namazının ardından kılınacak cenaze namazı sonrası Buca Kaynaklar Yeni Mezarlığı’nda toprağa verilecek.

Ege Telgraf Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni ve Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Aylin Suphandağlı, Nehir Sağır’ın ani kaybından dolayı büyük üzüntü duyduklarını söyledi. Suphandağlı, “Nehir kardeşimiz gazetemizin 1986 yılından bu yana atom karıncası, eli ayağı ve emektarıydı. Evladımız gibiydi. Kaybı bizi yıkmıştır. Kendisine Allah’tan rahmet, başta ailesi olmak üzere Ege Telgraf Ailesi’ne ve tüm sevenlerine ve arkadaşlarına başsağlığı dileriz. Ruhu şad olsun” dedi.

Sürekli basın kartı sahibiydi

1969 yılında İzmir’de doğan Nehir Sağır, ilk ve orta öğretimini İzmir’de tamamladıktan sonra 1986 yılında Ege Telgraf Gazetesi’nde çalışmaya başladı. Gazetenin çeşitli departmanlarında çalışan Sağır, gazetede sayfa sekreterliği ve Teknik Müdürlük görevini sürdürüyordu. İzmir Gazeteciler Cemiyeti (İGC) ve Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) İzmir Şubesi üyesi, Sürekli Basın Kartı sahibi Nehir Sağır evli ve iki çocuk babasıydı.

Bir cevap yazın