Wings For Life World Run koşulacak

Dünyanın en büyük yardım koşularından biri olan Wings For Life World Run, 06 Mayıs 2018 Pazar günü İzmir’de düzenlenecek. “Koşamayanlar için koşuyoruz” sloganıyla düzenlenen yarışın gelirinin tamamı omurilik felcinin tedavisi için yapılan araştırmalara aktarılacak.

Katılımcılar, yarış numaraları ve etkinlik kitini 04 ve 05 Mayıs 2018 günleri 10.00 – 20.00 saatleri arasında MaviBahçe Alışveriş Merkezi’ndeki Wings for Life World Run alanından ve 6 Mayıs 2018 günü yarış alanında bulunan etkinlik kayıt alanlarından alabilecek. Koşuya kayıt ücreti 75 lira olarak belirlendi.

İzmir’de gerçekleştirilecek koşu 06 Mayıs 2018 Pazar günü saat 14.00’te Kültürpark’ın Lozan Kapısı’ndan başlayacak. Wings For Life World Run, sırasıyla Liman, Altınyol, Karşıyaka bölgelerinden geçerek Menemen yönüne doğru 100 kilometrelik parkurda koşulacak.

Kültürpark’tan başlayarak Karşıyaka’ya kadar olan yollar saat 12.00’de kademeli olarak trafiğe kapatılacak. Koşu Kültürpark’tan Karşıyaka’ya kadar trafiğin gidiş yönünde, Karşıyaka – Mavişehir arası trafiğin ters yönünde koşulacak.

Omurilik zedelenmelerinin tedavisine ilişkin araştırmalara fon sağlayan Wings for Life Vakfı’nın çalışmalarına dikkat çekmek ve kaynak yaratmak amacıyla düzenlediği koşu, Türkiye’nin de aralarında bulunduğu 12 ülkede aynı anda gerçekleşiyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlenen Wings for Life World Run’da bu yıl 10 bine yakın kişinin koşması bekleniyor.

Bir cevap yazın