Alaçatı Ot Festivali dokuzuncu kez düzenleniyor

Çeşme Belediyesi’nin “9 durak 9 deneyim” etkinlikleri kapsamında düzenlediği Alaçatı Ot Festivali, 05 – 08 Nisan 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç, tüm vatandaşları bu yıl dokuzuncu kez düzenlenecek festivale katılmaya çağırdı.

Her yıl renkli görüntülere sahne olan ve büyük ilgi gören Alaçatı Ot Festivali, 05 Nisan 2018 Perşembe günü saat 13.00’te kortej oluşturulması ve yürüyüşle başlayacak. Alaçatı’da dört gün sürecek festivalde söyleşi, ziyaret, yemek atölyesi, tadım, yemek yarışması, video gösterimi, resim sergisi, fotoğraf sergisi, konser gibi etkinlikler gerçekleştirilecek.

Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç, tarihi ve doğasıyla eşsiz Alaçatı’nın geleneksel hale gelen festivalinin turizme yeni bir soluk getirdiğini söyledi. Dalgıç, “Ziyaretçiler bölgenin en büyük festivalinde çok farklı etkinlikler izleyebilecek. Alaçatı Ot Festivali, her yıl olduğu gibi bu yıl da birbirinden dolu içeriği ve yeni etkinlikleriyle yine fark yaratacak” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın