8. Öğrenci Filmleri Kısa Film Yarışması başlıyor

Okan Üniversitesi Öğrenci Filmleri Kısa Film Yarışması bu yıl sekizinci kez düzenleniyor. 2011’den günümüze “kurmaca” ve “belgesel” kategorilerinde düzenlenen yarışmaya, ürettikleri filmlerle çok sayıda öğrencinin katılması bekleniyor.

Kısa Film Yarışması, sinema eğitimi alan ya da sinemaya gönül vermiş üniversiteli gençlere, ürettikleri filmlerle kendilerini anlatabilecekleri bir alan yaratmayı amaçlıyor. Öğrencilerin üretimlerini paylaşmalarına olanak sağlamayı ve ödül alan filmleri desteklemeyi amaçlayan yarışma, geleceğin sinema yönetmenlerinin yetişmesine ve keşfedilmesine de ön ayak olmayı hedefliyor.

8. Okan Üniversitesi Öğrenci Filmleri Kısa Film Yarışması başvuruları 06 Nisan 2018 tarihine kadar www.okan.edu.tr/kisafilm adresi üzerinden gerçekleştirilebilecek. Yarışmanın ödülleri, Kadıköy Belediyesi’nin desteğiyle gerçekleştirilecek bir törenle 27 Nisan 2018 tarihinde Kozyatağı Kültür Merkezi’nde sahiplerini bulacak.

Okan Üniversitesi Öğrenci Filmleri Kısa Film Yarışması kapsamında bu yıl film gösterimleri, paneller ve “Kısa Filmde Işık” atölyesi gerçekleştirilecek. Bir kısa film festivali kimliği de kazanmış olacak etkinlik, bu yıl Okan Üniversitesi Öğrenci Filmleri Kısa Film Festivali olarak da anılmaya başlayacak.

Kurmaca ve Belgesel kategorilerinde sahiplerini bulacak olan birincilik ve jüri özel ödüllerinin yanı sıra bu yıl yine ilk kez yarışma kapsamında Sony Professional özel ödülü de verilecek. Bu yolla kısa film yönetmenlerinin teknik anlamda da desteklenmesi ve gelecek projeleri için özendirilmesi sağlanacak.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın