İzmir Kadın Meclisleri Birliği Bornova’da buluştu

Her ay farklı bir ilçede gerçekleştirilen İzmir Kent Konseyleri Kadın Meclisleri Birliği, 2017 yılının son toplantısını Bornova Kent Konseyi ev sahipliğinde gerçekleştirdi. Atatürk Mahallesi’ndeki Dr.Sırrı Aydoğan Kültür Merkezi’nde yapılan etkinliğe, çok sayıda ilçe Kent Konseyi Başkanı katıldı. Toplantıda Ocak ayında yapılacak olan etkinlikler ve yürütme kurulu seçim gündemi hazırlandı.

Kadının birleştirici gücü

Bornova Kadın Meclisi Başkanı Raziye Sarısaltık açılış konuşmasında, “Hayata geçirdiğimiz her projemizde kadının birleştirici ve iyileştirici gücünü kullandık. Dezavantajlı kadın ve çocuklar ile buluşarak onların yaşam kalitesini arttırmaya yönelik çalışmalar yaptık. Biz İzmirli kadınlar aslında çok şanslıyız. Çünkü tüm imkanlarını kadınların başarılarına ve projelerine seferber eden belediye yönetimleriyle çalışıyoruz.Bize sağladığı destek için de Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila’ya teşekkür ederim” dedi.

Toplantıya katılan Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila ise Bornova Belediye Başkanı olarak çok şanslı olduğunu Söyledi. Bornova’nın kadının elinin dokunduğu bir kent olduğunu belirten Atila, “Başarılı çalışmalar yapan Kent Konseyimizin Başkanı da, belediyede görev yapan müdürlerimizin çoğu da kadın. Kadın bakış açısı her konuda daha farklı ve güzel. Aslında İzmir olarak şanslıyız. Çünkü kadın bakış açısı, tüm ilçe belediyelerimizde var.Sizler de kendi ilçelerinizde başarılı işlere imza atıyorsunuz. Örgütlü olduğunuz sürece de toplum daha güçlü olacaktır” dedi.

Bir cevap yazın