2018 erken rezervasyon kampanyası başlatıldı

İç turizmi canlandırmayı ve yerli turiste avantajlı ödeme koşullarıyla ekonomik tatil seçenekleri sunmayı amaçlayan 2018 yılı erken rezervasyon kampanyası Travel Turkey İzmir Fuarı’nda başladı. Turizim profesyonellerini buluşturan fuarda düzenlenen basın toplantısıyla, “Tatil herkesin hakkı”, “yerinizi şimdiden ayırtın” söylemleriyle başlayan kampanyanın 30 Mayıs 2018 gününe dek süreceği belirtildi.

Toplantıda konuşan Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Başkanı Başaran Ulusoy, Başkanı Başaran Ulusoy, Tanıtma Genel Müdürlüğü ile başlattıkları kampanyayla turizm sektörü hareketlendireceklerini söyledi. Ulusoy, Aralık’ta başlayan Mayıs’ta biten kampanya kapsamında sigortalı seyahatler başladı. Erken rezervasyon bize can suyu oldu” dedi.

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, yeni dönemde turizmin avantajlı sektörlerinde başında geldiğini, turizm alanında herkesin ortak hareket etmesi gerektiğini söyledi. Kurtulmuş, “Yeni dönemde Türkiye’nin turizmini yeniden canlandırmak ve Türkiye için yeni atılımlar gerekiyor. Turizmin bu noktada önde yürümesi gerekiyor. Tüm çözüm ortaklarının aynı takım oyuncusu gibi oynamak mecburiyeti var. Bizim hükümet olarak yapacağımız katkı desteklemek” diye konuştu

Erken rezervasyona katkıda bulunduklarını anlatan Türk Hava Yolları (THY) Yurtiçi Satış Başkanı Halil İbrahim Polat, bunu seyahatı artıran bir girişim diye düşündüklerini söyledi. Polat, “Bu kampanyaları acentelerimizle sürdürüyoruz. İşler güzel gidiyor, ancak yapılması gerekenler var. Sezonu yaymak gerekiyor. Münferit yolcularla ilerledik şu ana kadar, artık gruplara da yönelmek gerekli” dedi.

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık, iç pazarın en önemli turizm kaynağı olduğunu belirterek on yıldır iç turizmi geliştirmek için çalışmalar yaptıklarını anlattı. Ayık, tatil yapma alışkanlığını geliştirmek ve erken almanın ne kadar avantaj sağladığını anlatmak için çalıştıklarını söyledi, sektörün birlikte hareket etmesi gerektiğini dile getirdi.

Türkiye Otelciler Birliği Başkanı (TÜROB) Timur Bayındır, otelciler açısından da gerekli olan erken rezervasyon sisteminin, iç pazarın gelişmesinde önemli olduğunu söyledi.

Bir cevap yazın