Marble’a yabancı katılımcı bölümü

Doğal taş sektöründe dünyanın en önemli buluşmalarından biri olan Marble – Uluslararası Doğal Taş ve Teknolojileri Fuarı, 28-31 Mart 2018 tarihlerinde dünyanın çeşitli ülkelerinden çok sayıda sektör profesyonelini Türkiye’nin en büyük fuar merkezi Fuarizmir’de ağırlayacak.

Doğal taş sektöründe dünyanın en büyük üç fuarı arasında yer alan Marble – Uluslararası Doğal Taş ve Teknolojileri Fuarı’nda bu yıl ilk kez yabancı katılımcı bölümü de açılacak. Yabancı ülkelerden gelecek firmalar kendi ülkelerine ait sergiliklerde ürünlerini tanıtma olanağı bulacak.

Bu yıl 24.kez düzenlenecek olan fuarda, dünyanın en büyük doğal taş örgütlerinden biri olan Amerikan Doğal Taş Enstitüsü (MIA) ile de iş birliği yapılması planlanıyor. Geçtiğimiz yıl 30 ülkeden 213 katılımcı ve 104 ülkeden toplam 8 bin 965 yabancı ağırlayan fuarda ülkelerin milli katılımını daha da güçlendirmek amacıyla yurt dışı tanıtım çalışmalarına ağırlık veriliyor.

Yabancı katılımcılara ülke pavyonu

24.Marble – Uluslararası Doğal Taş ve Teknolojileri Fuarı’nda yabancı katılım sayısını artırmak için yürütülen çalışmalar doğrultusunda bu yıl ilk kez ülke bölümü açılacak. C holünde yer alması planlanan bölümde yabancı ülkelerden gelen firmalar, kendi ülkelerine ait sergiliklerde ürünlerini tanıtma olanağı bulacak. Asya, Avrupa, Afrika ve Amerika kıtalarından pek çok yabancı ülkenin katılacağı uluslararası hol ile birlikte bu yıl yabancı katılımcı sayısında da artış bekleniyor.

MIA ile ortaklık çalışmaları başladı

Fuarda bu yıl dünyanın en büyük doğal taş örgütlerinden biri olan Amerikan Doğal Taş Enstitüsü (MIA) ile de işbirliği yapılacak. Fuara katılımcı olarak gelmesi beklenen MIA’nın, bunun yanı sıra bir de seminer vererek üreticiden satıcıya tüm doğal taş sektör bileşenlerini içeren bir kullanıcı kılavuzu sunacağı öngörülüyor.

Genç tasarımcılara destek

Fuar kapsamında gerçekleşecek bir diğer yenilik ise 1.Genç Yaratıcı Fikirler Platformu olacak. Platformla birlikte yaşı 18 ile 30 arasında olan genç tasarımcılar; endüstriyel tasarım, içmimarlık, peyzaj, mimarlık gibi alanlarda sektörün yenilikçi firmalarıyla bir araya gelecek. Bu sayede gelecek teknolojilerine yön verecek vizyoner tasarımcı gençler doğal taş sektörüne kazandırılacak.

Bir cevap yazın