EÜ 7. Uluslararası EgeArt Sanat Günleri başlıyor

Ege Üniversitesi Uluslararası EgeArt Sanat Günleri, “İpek Yolu sanatçılarını Ege’de buluşturuyoruz” sloganıyla bu yıl yedinci kez gerçekleştiriliyor. EgeArt Sanat Günleri, Türkiye’nin kültürel ve sanatsal zenginliğini, ulusal kültür ve sanatını ön plana çıkararak, sanat diplomasisi yoluyla kültürlerler arası iletişimi vurgulamayı hedefliyor.

EÜ Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Bilgehan Gültekin’in Bilim ve Düzenleme Kurulu Başkanlığında gerçekleşen EgeArt Uluslararası Sanat Günleri, 150 ayrı sanat ekinliğini içeriyor.

7. Uluslararası EgeArt Sanat Günleri, 25 Eylül 2017 Pazartesi günü saat 18.00’de, İzmir Devlet Resim ve Heykel Müzesi Sanat Galerisi’nde gerçekleşecek uluslararası sergi ile başlıyor. Aydın Efeler Belediyesi Uluslararası Sanat Çalıştayı seçkisinde 16 ülkeden 70 sanatçının eserleri yer alıyor

25 Eylül – 2 Ekim 2017 tarihleri arasında Kuşadası Belediyesi işbirliğiyle Uluslararası Sanat Çalıştayı düzenlenecek. Bayındır Belediyesi işbirliği ile 28 – 29 Eylül 2017 tarihlerinde Bayındır Yahya Kerim Onart Kültür Merkezi’nde de Uluslararası Türk Tarihi, Sanatı ve Folkloru Kongresi gerçekleştirilecek.

Türkiye’den çeşitli üniversitelerden sanatçıların katılımıyla 09 – 16 Ekim 2017 tarihleri arasında Ege Üniversitesi Güzel Sanatlar Tasarım Mimarlık Fakültesi’nde “Ulusal İpek Yolu Sanat Çalıştayı” düzenlenecek. 06 – 10 Kasım 2017 tarihleri arasında aynı konuda düzenlenecek ikinci bir çalıştaya Selçuk Üniversitesi kampüsü ev sahipliği yapacak.

05 Ekim 2017 Perşembe günü saat 13.30’da, Ege Üniversitesi Prof. Dr. Yusuf Vardar Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek sahne etkinlikleri ve açılış törenine çok sayıda ünlü sanatçı katılacak. Zeynep Casalini, Hayko Cepkin, Manga Grubunun yanı sıra Romanya’nın en ünlü sanatçılarından Mihai Traistariu da açılış etkinliğinde mini bir konser verecek.

7. Uluslararası EgeArt Sanat Günleri 150 sanat etkinliği ile bu sene ilk defa etkinliklerini çeşitli üniversite kampüsleri ve Ege Bölgesi ilçelerine de taşıdı. Bu kapsamda eş zamanlı olarak Selçuk Üniversitesi, Muğla Üniversitesi, Balıkesir Üniversitesi ve Doğuş Üniversitesi kampüslerinde EgeArt etkinlikleri gerçekleşecek.

Bir cevap yazın