Sosyal yaşam kampüsünde iki nesil buluşuyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından Buca’da kurulan Türkiye’nin ilk Sosyal Yaşam Kampüsü’nde uygulanan model ile huzurevinin kıdemli sakinleri ile 6 yaşındaki spor okulu kursiyerleri bir araya geliyor. Belediyenin sosyal belediyecilik alanındaki en önemli yatırımları arasında yer alan kampüs, iki farklı yaş grubunu da buluşturuyor. Çocukların neşe ve enerjisi, kampüsün kıdemli konuklarına yaşam kaynağı oluyor.

İki nesil bir arada

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 100 milyon liralık yatırımla yaşama geçirdiği bu dev tesisin en önemli bölümünü huzurevi oluşturuyor. Sahip olduğu konfor ve donanımıyla beş yıldızlı otelleri aratmayan yeni huzurevi, sakinlerine doğayla iç içe, gençlerle ve çocuklarla birlikte olabilecekleri bir ortam sunuyor. Yaşamlarını sürdürmek üzere yerleştikleri Sosyal Yaşam Kampüsü’nde gezintiye çıkan huzurevi sakinleri, bir anda kendilerini spor yapan minikleri izlerken bulabiliyor. Çocukların neşe dolu kahkahaları ve hiç tükenmeyen enerjileri, onların sakin yaşamlarına da bir renk katıyor.

Beş yıldızlı otel konforu

Buca’daki kampüs alanı içindeki yeni huzurevi, 26 bin 540 metrekare inşaat alanına sahip. Sekiz katlı ve 425 kişi kapasiteli huzurevi binasının 83 kişilik bölümünü geriatri birimi ve alzheimer-demans hasta odaları, 342 kişilik bölümünü ise sağlıklı yaşlıların kullanması planlandı. İzmir’in yeni huzurevinde konukların her türlü ihtiyacını karşılayabilecek birimlere yer verildi. Kampüs bünyesinde inşa edilen huzurevinde 90 adet tek kişilik, 78 adet iki kişilik, 32 adet de üç kişilik oda bulunuyor. Ayrıca yeni huzurevinde balo salonu, kafeteryalar, yemek salonları, kütüphane, kuaför ve berber salonları, el işi salonu, terzihane, TV ve oyun salonları oluşturuldu.

Bir cevap yazın