Urla’da çocuklar için yaz kursları

Urla Belediyesi çocukların boş zamanlarını verimli ve eğlenceli geçirmeleri amacıyla yaz kursları düzenliyor. 12 Eylül Stadı’nda düzenlenen törenle başlayan ve ücretsiz olan yaz kurslarına katılacak öğrencilere formaları dağıtılırken, kurslarda 570 çocuğun eğitim görmesi hedefleniyor.

Urla Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü önderliğinde açılan spor ve sanat kurslar Urla merkezin yanı sıra köylerde ve semt merkezlerinde verilecek. Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar, kurslara katılacak tüm çocuklara başarı dilerken “Çocuklarımızın iyi yetişmesi için elimizden geleni yapıyoruz. Yorucu bir eğitim-öğretim yılını geride bıraktılar. Yaz tatillerini hem eğlenceli hem de verimli geçirmeleri adına bir çok kurs açtık. İstiyoruz ki çocuklarımız kendilerine güvensin, kendilerini geliştirsinler, özgüvenleri yüksek olsun” dedi.

Urla’da spor kursları

Urla’da 7 yaş üzeri çocuklar için açılan kurslar futbol, basketbol, voleybol, masa tenisi, jimnastik, okçuluk, badminton ve hentbol branşlarında ücretsiz olarak düzenlenecek. Urla Belediyesi spor branşlarının yanı sıra satranç, el sanatları, akıl ve zeka oyunları, seramik, resim, İngilizce, matematik branşlarında da kurslar verecek.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın