Ana Sayfa Güncel Haberler İzmir’de sıcak havaya dikkat

İzmir’de sıcak havaya dikkat

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nce (MGM) yayımlanan hava tahmin raporlarına göre İzmir’de hava sıcaklığının mevsim normallerinin üstüne çıkarak 40 dereceyi bulması bekleniyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün sitesinde yer alan verilere göre sıcaklık 1-2 Temmuz 2017 tarihlerinde ise 41 dereceyi görecek.

Öte yandan MGM’nün sitesinde yer alan meteorolojik uyarıda, 30 Haziran 2017 tarihinden itibaren yurdumuzun mevcut sıcak havaya ek olarak Kuzey Afrika üzerinden gelecek olan yeni bir sıcak hava dalgasının etkisine gireceği belirtildi. Bu sıcak hava dalgası ile birlikte halen normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıkları ülke genelinde hissedilir derecede artacak. Mevsim normallerinin 6-10 derece üzerinde gerçekleşecek. Sıcaklıklar İzmir’de 41, Balıkesir’de 42, Manisa’da 44, Aydın’da ise 45 dereceyi bulacak. Hava sıcaklığı bazı il ve ilçelerde uzun yılların en yüksek sıcaklık değerlerine ulaşılabilecek. Yüksek hava sıcaklığının 3 Temmuz 2017 tarihinden itibaren batı bölgelerinde etkisini kaybederek mevsim normallerine düşmesi bekleniyor.

Uzmanlar kuvvetli sıcak hava dalgası nedeniyle bol su tüketilmesi, zorunlu olmadıkça 11.00 – 15.00 saatleri arasında sokağa çıkılmaması ve güneş çarpmalarına karşı dikkatli olunması konusunda vatandaşları uyardılar.
RELATED ARTICLES
- Advertisment -
 

Most Popular

Recent Comments