Bornova’da yaz için hobi ve beceri kursları

Bornova Belediyesi’nin yetişkinlerin ve çocukların uzun yaz tatilini değerlendirmeleri amacıyla düzenlediği hobi ve beceri edindirme kursları ile spor kursları sürüyor. 18 ayrı branşta hobi ve beceri edindirme kursu açılırken, dokuz farklı branşta spor kurs veriliyor.

Belediyenin vatandaşların yaz tatillerini değerlendirmesi amacıyla açtığı hobi ve beceri edindirme kursları beş ayrı merkezde gerçekleştiriliyor. Kurslar bağlama, gitar, piyano, keman, yan flüt, klarnet, çocuk korosu, halk oyunları, bale, latin dansları, seramik, resim, satranç, el sanatları, takı tasarım, zumba, Türk Sanat Müziği ve fotoğrafçılık dallarında veriliyor.

Bornova Belediyesi’nin pek çok branşta ve yaş grubunda verdiği yaz dönemi spor kursları da sürüyor. Yaz dönemi için yüzme, basketbol, futbol, voleybol, hentbol, cimnastik, tekvando, hareket eğitimi ve aerobik-pilates olmak üzere dokuz dalda kurs veriliyor. Eylül ayına kadar sürecek yaz spor kurslarıyla ilgili bilgi almak isteyenler, Bornova Belediyesi’nin 999 29 29 nolu telefonundan yüzme için dahili 3113’ü, diğer branşlar için ise dahili 1826 ve 1828’i arayabiliyor.

BELGEM Dost Bilim Evi’nin yaz döneminde 25 sınıfta 500 öğrenciye eğitim verilmesi öngörülüyor. Bu sınıflardan 3, 4, 5 ve 6. sınıfa geçen öğrenciler yararlanabiliyor. Dost Bilim Evi Mevlana Toplum Bilim Merkezi çatısı altında Aşık Veysel Rekreasyon Alanı’nda yaz bilim sohbetleri düzenleniyor ve teleskop gözlemleri yapılıyor.

Bornova Belediyesi’nce açılan yaz bilim kampları ile çocuklara keyifli bir tatil yaşatılması hedefleniyor. BELGEM’in yaz döneminde iki ayrı merkezde açılacak İngilizce kurslarından 35 sınıfta 850 öğrencinin yararlanacağı belirtiliyor.

Kurslar hakkında bilgi almak isteyenler Bornova Belediyesi’nin 999 29 29 numaralı telefonundan dahili 4400 ve 4402’yi arayabiliyor.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın